Kuba Wojewódzki zaprosił do swojego programu najpopularniejszego youtubera w Polsce, czyli  Karola Wiśniewskiego, znanego jako Friz. Zasłynął po tym, jak z przyjaciółmi stworzył projekt EKIPA – śledzi ich około 5 mln Polaków.

Friz u Kuby Wojewódzkiego. Kim jest Friz?

Youtuber obnażył prawdę o Reżyserze Życia? „Zatem uważajcie, bo w Internecie grasuje oszust”

Karol Wiśniewski, czyli Friz we wtorek dał się poznać szerszej widowni, ponieważ była to jego pierwsza wizyta w telewizji. Na swoim instastory mówił, że bardzo się stresował i obawia się tego wywiadu, jednak po emisji śmiał się, że chyba mają najlepszych montażystów, bo nie było po nim widać stresu.

Dziewczyna Friza, Wersow. Fot. Instagram

Na początku Wojewódzki wypytywał Friza, czym dokładnie się zajmuje. Vloger tłumaczył, że nagrywają codzienne życie EKIPY od 2018 roku. Przypominamy, że na początku kontent EKIPY był skierowany do młodszej publiczności, czyli głównie nagrywane były gry i zabawy. Z kolei po roku cała EKIPA zaczęła nagrywać luźne filmy ze swojego życia.

    • Trochę „Big Brother” tylko dużo młodszego pokolenia – powiedział Kuba.
    • Projekt EKIPA to jest grupa znajomych, która wspólnie zamknęła się w jednym domu i dalej jest w nim zamknięta. Mieszka razem, nagrywa wspólnie filmy i żyje. Przyjaźń była motywem przewodnim – poprawił Friz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karol Wiśniewski (@frizoluszek)

Wiśniewski nie pochodzi z bogatego domu. Nie wybił się też na innym popularnym youtuberze. Podkreśla w programie, że do wszystkiego doszedł sam:

Ja jestem ze zwykłego osiedla, musiałem wszystko to sam wypracować, musiałem się tego nauczyć, żeby być przedsiębiorcą. A zakończyłem edukację na technikum, nie mam w tym kierunku wykształcenia. Po prostu odkryłem, jak działa ten algorytm, wiem, jak to zmonetyzować. Obracałem już 10 milionami, teraz planuje wejść na giełdę – zdradził.

Karol Wiśniewski na swoim samochodzie. Fot. Instagram

Popularny youtuber Stuu wylądował w szpitalu! Jego stan znacznie się pogorszył

Wejście na giełdę pokazuje, jak dużo pieniędzy zarabiają i jak mocno stąpają po ziemi. Nie inwestują zarobionych pieniędzy w drogie samochody, ciuchy i imprezy. Jako jedyni youtuberzy postanowili wejść na giełdę, co Kubę niesamowicie zdziwiło:

Chcemy próbować nowych rzeczy. Staram się doświadczać życia (…) Tworzymy spółkę akcyjną. W korporacjach i firmach pracują tacy sami ludzie jak my. Tworzyli je tacy ludzie jak my. Czemu my nie możemy spróbować? (…) Będziemy wchodzić na giełdę przez przejęcie innej spółki. Ta nasza firma nie będzie zajmowała się rzeczami, które robimy teraz. Chcemy postawić kolejną nogę, żeby stać bardziej stabilnie. Będziemy robić rzeczy w innowacyjnych branżach, gamingu – zdradził.

Wojewódzki zapytał Karola, jak się czujesz z tym, że cała rodzina razem wzięta zarabia mniej od niego oraz jak jego rodzice patrzą na karierę syna.

Moi rodzice są ze mnie dumni. Czasem, jak trzeba, ktoś przypomni mi w odpowiednim momencie, że powinienem się otrząsnąć. Generalnie staram się pamiętać o nich, mam też świetną ekipę znajomych – oddałem moim bliskim w sumie około 300 tysięcy złotych – powiedział Friz.

Marcin Dubiel ociepla swój wizerunek! Fani YouTubera podzielili się na dwa obozy

Kuba przypomniał, że Friz został według Forbesa jednym z najbardziej wpływowych ludzi polskiego Internetu – zajął drugie miejsce po Robercie Lewandowskim.

To jest sukces, ale to nie jest tak, że ja do tego doszedłem sam (…) Gdyby nie zespół, cała moja ekipa, to nie byłoby mnie tutaj. To jest mega ważne, aby osoby, którym ufasz, trzymać bardzo blisko siebie. Rodzina, bliscy i przyjaciele, to najważniejsze, co można mieć w życiu – powiedział Friz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez EKIPATONOSI (@sklepekipy)