W piątek w Warszawie doszło do aresztowania jednej z aktywistek LGBT – Margot oraz zatrzymania 48 osób. Wiele gwiazd i artystów wyraziło swoje poparcie dla społeczności. Zrobiła to również zagraniczna aktorka, Jennifer Aniston.

Tęczowa Małgorzata Rozenek wspiera LGBT

Jennifer Aniston wspiera LGBT

Na profilu światowej sławy fotografa o polskich korzeniach, Alexi Lubomirskiego, pojawiły się zdjęcia tęczowych flag na pomnikach w Polsce oraz te zrobione podczas protestów. Artysta podał dalej post modelki Anji Rubik. Polubiła go nawet sama Jennifer Aniston, czym wyraziła swoje wsparcie wobec LGBT.

Media NISZCZYŁY związek Jennifer Aniston i Brada Pitta? Szczere wyznanie aktorki

View this post on Instagram

#Repost @anja_rubik ・・・ Everytime I see vans with homophobic slogans, I have to hold myself back not to throw something at these words filled with hate! How is it possible that lies and intolerance are promoted in broad daylight! When did it start to be acceptable!? What is happening in Poland at the moment is very dangerous! If you don’t understand Margo's reaction or protests all over Poland… here is a short quote from today’s article by Wojciech Czuchnowski. “Public statements and protests by theLGBT people and activists supporting them did not come out of nowhere. Rainbow flags on monuments and other forms of street activity are a response to the campaign of lies, hatred and intolerance that the current government has been fueling and driving in recent months”. .👇 Today at 6:30 pm in Warsaw, at Plac Defilad, from the side of Marszałkowska Street, in solidarity with the repressed and all queer people in Poland. Let's shout our resistance together! Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce .. oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór!

A post shared by Alexi Lubomirski (@alexilubomirski) on

 

 

Kinga Duda miała problem z oddaniem głosu. Musiała OPUŚCIĆ lokal wyborczy

Dawid Podsiadło wspiera LGBT

Do wydarzeń nawiązał również Dawid Podsiadło, który podczas koncertu, gdy wykonywał swoją piosenkę Trofea, zaapelował do Kingi Dudy. Córka Andrzeja Dudy podczas wieczoru wyborczego powiedziała, że chciałaby, aby w Polsce nikt nie bał się wyjść na ulicę.

Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny…

W słowach nie przebierał również Michał Szpak, swoje wsparcie wyraziła m.in. Małgorzata Rozenek czy Daria Zawiałow.

Jennifer Aniston na Złotych Globach

Elegancka Jennifer Aniston na Złotych Globach Fot.Forum/Reuters

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło fot. Podlewski/AKPA