Firma Gwyneth Paltrow opublikowała w mediach społecznościowych reklamę pieluchy i… wywołała tym skandal. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykonane z dziewiczej wełny z alpak i zapinane na bursztynowe guziki luksusowe pieluchy miały cenę 120 dolarów za opakowanie.

Luksusowe pieluchy za 120 dolarów

„Poznaj The Diapér. Nasza nowa jednorazowa pieluszka wyściełana dziewiczą wełną alpaki i zapinana na bursztynowe kamienie, znane ze swoich starożytnych właściwości oczyszczających emocje. Nasycona zapachem jaśminu i bergamotki dla dobra dziecka. Premiera jutro o jedenastej. W cenie 120 dolarów za dwanaście sztuk” – czytamy pod postem z reklamą.

Ten komunikat spowodował, że na stronie marki Goop zawrzało.

Gwyneth Paltrow uhonorowała swoich przodków w Polsce

„Gwyneth Paltrow straciła kontakt z rzeczywistością. Gwiazdy zaczynają przekraczać granicę dobrego smaku, a my po prostu siedzimy i patrzymy” – skomentował post na Instagramie jeden z internautów. „Tymczasem setki tysięcy rodziców w USA nie może sobie pozwolić nawet na podstawowe pieluchy” – dodał ktoś inny.

Okazało się jednak, że reklama ma na celu podniesienie ważnej dyskusji na temat istotnego problemu w Stanach Zjednoczonych. Dzień później aktorka zamieściła sprostowanie, że miała na celu „wkurzyć” swoich fanów, a sam produkt nie istnieje.

„Goop zaprezentował luksusową jednorazową pieluchę za 120 dolarów za opakowanie i wywołał duże oburzenie. To dobrze. Pielucha została zaprojektowana, by nas wkurzyć. Bo jeśli traktowanie pieluch jak luksusu doprowadza cię do szału, tak samo powinno doprowadzić cię do szału to, że pieluchy są opodatkowane jak dobro luksusowe. W rezultacie jednej na trzy rodziny nie stać na pieluchy. – ogłosiła Paltrow

Gwyneth Paltrow kiedyś zmieniała mu pieluchy, a teraz pomaga mu sprzedawać narkotyki

Pieluchy w 33 stanach nie są traktowane jako artykuł pierwszej potrzeby, dlatego też cena pieluch w USA jest bardzo wysoka.

„Wyceniliśmy nasze fikcyjne pieluchy na 120 dolarów, ponieważ właśnie tyle amerykańskie rodziny może kosztować roczny podatek od pieluch” – dodała.

A jak jest w Polsce? Też uważacie, ze pieluchy są zbyt drogie?

 

 

Gwyneth Paltrow

Fot.Forum/X17

April 23, 2018 – Hollywood, CA, U.S. – 23 April 2018 – Hollywood, California – Gwyneth Paltrow. Disney and Marvel’s ”Avengers: Infinity War” Los Angeles Premiere held at Dolby Theater. Photo Credit: Birdie Thompson/AdMedia (Credit Image: © Birdie Thompson/AdMedia via ZUMA Wire)