Mariusz Max Kolonko (55 l.) w lipcu bieżącego roku ogłosił się prezydentem Polski. Jak sam stwierdził, został głową państwa na wniosek rodaków i pozostanie nim do czasu przeprowadzenia uczciwych wyborów. Do tego czasu – głównie we własnej wyobraźni – sprawuje urząd ad interim (łac. tymczasowo).

HIT internetu! Dyrektor szkoły o pandemii: „Człowiek dostaje to, czego pragnie”

Mariusz Max Kolonko aresztuje Łukasza Szumowskiego

Powiedzieć, że Mariusz Max Kolonko odpłynął, to jak nie powiedzieć nic. Szanowany niegdyś dziennikarz dryfuje daleko od brzegu na oceanie absurdu. Wszystko wskazuje na to, że jego szalupa musiała przepływać obok luksusowego jachtu, na którym wypoczywa były minister zdrowia.

Niegdysiejszy chłopak Weroniki Rosati wziął sobie do serca swoją rolę prezydenta i postanowił rozprawić się z zamieszanym w niejasne układy byłym szefem resortu zdrowia. Znany z tego, że „mówi, jak jest” na swoim Twitterze ogłosił, że jako prezydent Stanów Zjednoczonych Polski wydaje nakaz aresztowania Łukasza Szumowskiego.

Barabasz komentuje: 365 dni przeminęło z wiatrem, czyli disco polo szczepionką na COVID-19 (FELIETON)

Kolonko ogłosił również, że zamraża finanse byłego ministra. W facebookowym wpisie prezydent Stanów Zjednoczonych Polski żąda zamrożenia kont ministra.

Zamrożenie kont bankowych i aktywów finansowych b. Ministra oraz osób fizycznych i prawnych i innych podmiotów które otrzymały w przedmiotowym okresie fundusze Skarbu Państwa na środki mające chronić zdrowie polskich obywateli w okresie pandemii COVID-19 do czasu sporządzenia szczegółowego bilansu strat jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku niegospodarności Min. Zdrowia środkami publicznymi.

W sieci pojawił się również sam dokument, będący rzekomym nakazem aresztowania, w którym Mariusz Max Kolonko wydaje polecenia ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. W treści nakazu można przeczytać:

Z uwagi na zaniedbania, nadużycia i niegospodarność w prowadzeniu wydatków Ministerstwa Zdrowia III RP związanych z przetargami na zakupów (!) przedmiotów mających za zadanie chronić zdrowie polskich obywateli w okresie trwającej pandemii Chińskiego Wirusa (COVID-19) w tym m.in. sprzętu medycznego, testów i innych środków ochrony na terenie Stanu Polska oraz ze względu na narażenie Skarby Państwa na straty szacowne wstępie na miliard złotych(…) wydaje niniejszym nakaz aresztowania dla Szumowski Łukasz Jan (…).

Kinga Duda w peruce i czarnej mini tańczy na scenie. W sieci krąży nagranie sprzed kilku lat
Myślicie, że Łukasz Szumowski się przejmie?

Mariusz Max Kolonko na gali Trendy

Mariusz Max Kolonko i Mandaryna na gali, fot. AKPA

Mariusz Max Kolonko z partnerką Weroniką Rosati

Zakochani Mariusz Max Kolonko i Weronika Rosat,
fot. Palicki/AKPA