Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż nie osiągnęła swojego szczytu. Premier Mateusz Morawiecki prognozował, że przypadnie on dopiero na przełomie maja i czerwca. Teraz minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi o tym, że nie powinniśmy planować wakacji.

Coraz więcej gwiazd i znanych osób walczy z KORONAWIRUSEM. Kto jest zarażony?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski o wakacjach

Koronawirus pokrzyżował wiele z naszych planów zawodowych, prywatnych, a przede wszystkich tych związanych z wyjazdami. Nie wiadomo, kiedy będzie można podróżować za granicę, jak na razie nie jest wskazane również przemieszczanie się między miejscowościami w Polsce.

Influencer apeluje do Jessici Mercedes w związku z koronawirusem: „Czy kolejna para butów jest ważniejsza?”

Minister Łukasz Szumowski twierdzi, że wakacje w tym roku będą wyglądały inaczej.

O takich wakacjach, jak sobie wyobrażaliśmy, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych, że epidemia wygaśnie z powodu lata. Na świecie, gdzie mamy znacznie wyższą temperaturę, dużo słońca, wirus jest obecny, nie podejrzewam, żeby czerwiec, lipiec miał zlikwidować go, będziemy się z nim borykać przez rok, dłużej – powiedział w rozmowie z RMF FM.

Od 19. kwietnia rząd planuje powoli zacząć odmrażać gospodarkę. Analizowane są także scenariusze dotyczące otwierania szkół.

Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, np. klasy I do V, czy też w taki sposób, żeby to były trudno powiedzieć szkoły, ale opieka nad dziećmi dla osób, które nie mają co ze swoimi pociechami zrobić. Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia.

Konferencja prasowa Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrow Michala Dworczyka oraz Ministra Zdrowia Lukasza Szumowskiego. fot. Wojciech Koziol / Forum

Konferencja prasowa Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrow Michala Dworczyka oraz Ministra Zdrowia Lukasza Szumowskiego. fot. Wojciech Koziol / Forum