Na otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich czekają nie tylko osoby, które chcą zadbać o siebie z pomocą profesjonalistów, ale przede wszystkich ich właściciele. Od kilku tygodni nie zarabiają w związku z zamknięciem tych miejsc przez epidemię koronawirusa. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski powiedział, że prawdopodobnie zostaną otworzone od poniedziałku 18 maja.

Jennifer Aniston wymownym zdjęciem i środkowym palcem mówi „Bye” do koronawirusa

Kiedy ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Łukasz Szumowski udzielił wywiadu dla Radia Zet, w którym powiedział, że data 18 maja jest bardzo prawdopodobna.

To mogę zdradzić – fryzjerzy, kosmetyczki, ten obszar usług – jest prawdopodobieństwo duże, że będzie to od najbliższego poniedziałku. Nastąpi to z dużym prawdopodobieństwem. Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem w KPRM, ogłaszać wcześniej samemu.

Dodał, że wciąż są analizowane skutki odmrażania gospodarki w ubiegłym tygodniu. Dopiero po informacji zwrotnej, możliwe jest podjęcie ostatecznej decyzji.

Jak będzie wyglądała wizyta w salonie fryzjerskim i kosmetycznym podczas epidemii?

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował jednak już infografiki obrazujące kluczowe rekomendacje dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jak teraz będzie wyglądała wizyta?

Przede wszystkim będzie można umawiać się tylko przez telefon lub internet. Nie będzie można przyjść do salonu „z ulicy”, zlikwidowane będą poczekalnie. Zostanie zachowana odległość 1,5 metra między stanowiskami pracy, konieczna będzie odzież ochronna. Rękawiczki i maseczki muszą nosić zarówno pracownicy, jak i klienci. Przed wizytą będzie przeprowadzana ankieta oraz mierzona temperatura.

Viola Kołakowska w MOCNYCH słowach o Szumowskim w związku z otwarciem przedszkoli w czasie pandemii

Nie będzie można podczas wizyty załatwiać spraw przez telefon komórkowy, czy napić się kawy. Wyjątkiem będzie woda w jednorazowych opakowaniach.

Pracownicy będą musieli dbać o szczególną dezynfekcję pomieszczeń i przedmiotów.

Wybieracie się na wizytę, jeśli termin 18 maja się potwierdzi? Czy jeszcze wstrzymacie się z korzystaniem z takich usług?