Krążą plotki, że Warner Bros., który ma nowego szefa po połączeniu z grupą Discovery, ma zamiar podpisać umowę J.K. Rowling ws. nowego projektu ze świata „Harry’ego Pottera”. Wieści z Londynu donoszą zaś, że umowa została zawarta co najmniej pół roku temu i że scenarzyści już tworzą serial telewizyjny związany z czarodziejskim światem.

Tom Felton opowiada o problemach z dziewczynami, które miał przez „Harry’ego Pottera”

Spin-off Pottera jest uważany już za fakt przez ludzi, którzy pracują dla HBO – doniosło źródło brytyjskiemu Daily Mail.

Tymczasem Hollywood aż huczy od plotek, że J.K. Rowling poważnie rozważa możliwość rozpoczęcia kolejnej serii filmów o Potterze, bo seria „Fantastycznych Zwierząt” straciła część swojej magii po 3 częściach. Mimo to, wszystko związane ze światem czarodziejskim, stworzonym przez słynną Brytyjkę to kura znosząca złote jaja dla Warner Bros.

Harry Potter powróci na ekrany

Warner Bros popełniłby największy błąd, gdyby nie przeniósł „Harry’ego Pottera” do telewizji. Podobny zabieg zrobił Disney, który stworzył seriale telewizyjne na podstawie sukcesów filmów o „Gwiezdnych Wojnach” i sagi marvelowskiej, w tym „Loki”, „Obi-Wan Kenobi”, „Wanda Vision”, „The Mandalorian”, „Ms Marvel” czy „Księżycowy Rycerz”.

Nie uwierzycie w kim Emma Watson kochała się na planie „Harry’ego Pottera”

Seria Potter ma ogromną wartość poza filmową rozrywką. Czarodziejski świat nie kończy się na parkach rozrywki, gadżetach, ubraniach i książkach…

HARRY POTTER Fot. DEVON MURRAY as Seamus Finnegan Date: 2004

Harry Potter Fot. Image Capital Pictures / Film Stills / Forum

HARRY POTTER Fot. Mary Evans Picture Librar / Forum