Przygody Harry’ego Pottera zyskało miano kultowych. Książki sprzedały się w milionach egzemplarzy, a sama seria kinowa do dzisiaj przynosi krocie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Harry Potter ma już 20 lat! Jak dobrze znasz książki?

I choć od czasu wydania ostatniego tomu powstało kilka książek ze świata nastoletniego czarodzieja, to wciąż pozostaje niedosyt. Wiedzą o tym fani, którzy do dzisiaj z sentymentem wspominają powieść autorstwa J. K. Rowling.

Tymczasem autorka, która w zeszłym roku wydała scenariusz teatralny Harry Potter i Przeklęte dziecko, zarzekała się, że „to ostatnia część”.

Jak można się domyślić, pisarka szybko przyszła po rozum do głowy i… zapowiedziała nie jedną… a dwie nowe książki o Harrym Potterze!

I co więcej trafią one do księgarń w październiku.

Wydawnictwo Bloomsberg wydało wczoraj oświadczenie, w którym jest mowa o nowych tytułach z popularnej serii. Mamy jednak dla Was nieco smutną wiadomość: nie będą to książki fabularyzowane, ale jedynie opisujące świat Pottera.

Pierwszą z nich będzie Harry Potter: A History of Magic – The Book of The Exhibition. Jak nietrudno się domyślić, jest to jedna z książek, z których uczniowie Hogwartu musieli się uczyć.

Druga książka będzie nosiła tytuł Harry Potter – A Journey Through A History of Magic. Czytelnicy lepiej poznają świat słynnego czarodzieja, jego historię, znane postaci, zaklęcia itd.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wow! Czy Daniel Radcliffe ponownie wcieli się w rolę Harry’ego Pottera?

Nie możemy się już doczekać!

Dwie nowe książki o Harrym Potterze

NIESAMOWITA wiadomość dla fanów Harry'ego Pottera!

NIESAMOWITA wiadomość dla fanów Harry'ego Pottera!

NIESAMOWITA wiadomość dla fanów Harry'ego Pottera!