Prawie trzy miesiące po skandalu wywołanym przez Willa Smitha, Jada Pinkett Smith dopiero teraz, była gotowa zabrał głos w sprawie tegorocznej ceremonii Oscarów.

Komik Dave Chapelle zaatakowany na scenie: „To wina Willa Smitha!”

Jada Pinkett Smith o tegorocznej ceremonii Oscarów.

Ostatni odcinek programu Pinkett Smith – „Red Table Talk” był poświęcony osobom z problemem łysienia. Na początku odcinka gwiazda podzieliła się krótkim oświadczeniem na temat oscarowej nocy:

Teraz, jeśli chodzi o noc oscarową, moją najgłębszą nadzieją jest to, że Ci dwaj inteligentni, zdolni mężczyźni będą mieli możliwość naprawienia, przedyskutowania tego i pojednania. Do tego czasu Will i ja kontynuujemy robienie tego, co robiliśmy przez ostatnie 28 lat, a to jest ciągłe odkrywanie tego, co nazywamy wspólnym życiem. Dziękuję za wysłuchanie – oświadczyła Pinkett Smith.

Will Smith podjął decyzję o odejściu z Akademii!

To było pierwsze publiczne oświadczenie Pinkett Smit na temat tego, co wydarzyło się podczas rozdania Oskarów. Natomiast Will Smith od razu po incydencie przeprosił Rocka i Akademię za swoje zachowanie, mimo tego gremium zdecydowało się powziąć środki dyscyplinarne w stosunku do aktora.

W oświadczeniu uzyskanym przez E!News prezes Akademii David Rubin i dyrektor generalny Dawn Hudson stwierdzili – Podczas naszej transmisji telewizyjnej nie zajęliśmy się odpowiednio sytuacją. Za to przepraszamy. Była to dla nas okazja, aby dać przykład naszym gościom , widzom i naszej rodzinie z Akademii na całym świecie, a my zawiedliśmy — nieprzygotowani na bezprecedensowe sytuacje.

SZOK! Will Smith nie weźmie udział w żadnej imprezie przez najbliższe 10 lat!

W kolejnej części oświadczenia wyjaśnili czemu ma służyć tak surowe postępowanie wobec Willa Smitha:

Działanie, które podejmujemy dzisiaj w odpowiedzi na zachowanie Willa Smitha, jest krokiem w kierunku wyższego celu, jakim jest ochrona bezpieczeństwa naszych wykonawców i gości oraz przywrócenie zaufania do Akademii. Mamy również nadzieję, że może to rozpocząć czas uzdrowienia i odnowy dla wszystkich zaangażowanych i dotkniętych w tę sprawę.

Will Smith i Jada Pinkett Smith Fot. MIKE BLAKE / Reuters / Forum