Will Smith zrezygnował z członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej po uderzeniu Chrisa Rocka podczas 94. rozdania Oscarów.

Will Smith odmówił opuszczenia gali Oscarów. Czekała policja

Will Smith odchodzi z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej 

Will Smith powiedział w oświadczeniu, za pośrednictwem swojego przedstawiciela, że swoim zachowaniem skrzywdził wielu ludzi:

Odpowiedziałem na zawiadomienie o postępowaniu dyscyplinarnym Akademii i w pełni zaakceptuję wszelkie konsekwencje dla mojego postępowania. Moje działania podczas 94. wręczenia Oscarów były szokujące, bolesne i niewybaczalne. Lista tych, których skrzywdziłem, jest długa i obejmuje Chrisa, jego rodzinę, wielu moich drogich przyjaciół i bliskich, wszystkich obecnych, a także publiczność z całego świata w domu. Zdradziłem zaufanie Akademii.

Will Smith przeprasza

Dla niewtajemniczonych każdy aktor, który zdobywa Oscara, automatycznie wchodzi w skład Akademii, która decyduje, np. o przyszłorocznych nagrodzonych, ma prawo do głosowania i wpływania na decyzje Akademii dotyczące planów rozwojowych, czy jak ostatnio: budowania muzeum w Los Angeles.

Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania i bycia uhonorowanym za ich niezwykłą pracę. Jestem załamany. Chcę ponownie skupić się na tych, którzy zasługują na uwagę za swoje osiągnięcia i pozwolić Akademii wrócić do niesamowitej pracy, jaką wykonuje, aby wspierać kreatywność i artyzm w filmie […] Tak więc rezygnuję z członkostwa w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i poniosę wszelkie dalsze konsekwencje, które Zarząd uzna za stosowne. Zmiana wymaga czasu i zobowiązuję się do wykonania pracy, aby nigdy więcej nie pozwolić, aby przemoc zawładnęła rozsądkiem – dodał.

Największe gwiazdy stoją po stronie Chrisa Rocka

Fot. Forum/Reuters

Fot. Forum/Reuters

Fot. Forum/Reuters