Nie żyje Jerzy Stuhr. Zmarł w wieku 77 lat. Był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, reżyserów filmowych i teatralnych. O śmierci artysty poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, a także reżysera, scenarzysty. Żegnamy go z wielkim żalem, ale i wdzięcznością za ogromny wkład w polską kulturę. Spoczywaj w pokoju, Mistrzu – przekazało na portalu X Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Stuhr kończy karierę?! Zaskoczył wyznaniem po spektaklu

Nie żyje Jerzy Stuhr

Pod koniec czerwca pisaliśmy, że Teatr Polonia wydał komunikat, że z powodu „choroby aktora” muszą odwołać spektakle „Geniusz”.

Drodzy Widzowie, z wielką przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora musimy odwołać spektakl „Geniusz” w dniach 26, 27 i 28 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca 2024. W sprawie zwrotów za bilety prosimy o kontakt z naszymi kasam – czytamy.

Jerzy Stuhr o wznowieniu raka: „Mam dokładnie to samo, co Ziobro”

Jerzy Stuhr jest uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Na scenie zadebiutował w 1973 roku rolą Belzebuba w „Dziadach” w reżyserii Konrada Swinarskiego. W 1976 roku zagrał swoją pierwszą główną rolę filmową – Antoniego Gralaka w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Spokój”. W latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie.

Maciej Stuhr szokuje słowami o ojcu: „Niestety powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością”

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr , fot. Kurnikowski/AKPA