Szymon Hołownia dziś został wybrany na nowego marszałka Sejmu. Wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Nowej Lewicy otrzymał 265 głosów. Jego kontrkandydatka, Elżbieta Witek — 193.

Szymon Hołownia cieszy się z NARODZIN drugiego dziecka!

Szymon Hołownia zdradza, jakie obowiązki domowe należą do niego

Szymon Hołownia doczekał się bardzo odpowiedzialnej funkcji w Sejmie. Natomiast warto przypomnieć, że polityk jest także przykładnym mężem i ojcem.

W ubiegłym roku został tatą po raz drugi. Ciążę swojej żony trzymał w tajemnicy niemal do samego rozwiązania (pochwalił się tą nowiną dopiero w okolicy świąt Bożego Narodzenia). Teraz chętnie dzieli się z fanami urywkami ze swojego prywatnego życia.

Szymon Hołownia po urodzeniu  drugiego dziecka oczywiście wykorzystał urlop ojcowski, ale nawet po powrocie do pracy nadal starał się dzielić opieką nad dziećmi ze swoją żoną. Wówczas przyznał na swoich social mediach, co należy do jego obowiązków:

Nadal do mnie należy ogarnianie domu w znacznej części wymiarów (wyraźna preferencja: pranie, czynność znienawidzona: mycie podłóg), ogarnianie naszych psów, część zakupów, takie tam – napisał Szymon.

Polityk dodał również, że wziął również na barki codzienne usypianie starszej córki, Marysi. Nie oznacza to jednak, że nie zajmuje się Elą. Dumny tata ma na swojej głowie też „dział techniczny obsługi noworodka”. Co to znaczy?

Po tych paru dniach jestem naprawdę szczerze zachwycony tym, jaki postęp dokonał się przez tych parę ostatnich lat w dziedzinie laktatorów, wyparzaczy do butelek, podgrzewaczy do tychże, czy koszy do pieluch. Jestem bliski wysłania kwiatów zwłaszcza temu, kto wymyślił te wyparzacze, i już nie trzeba latać z czajnikiem i parzyć palców wyciągając butelki z miski sto osiem razy na dobę… – dodał Szymon.

Polityk w poście zaznaczył też, że widzi, jak wiele pracy jest po stronie matki. Napisał, że bardzo docenia to, co jego żona Ula robi dla ich dzieci i jak piękną miłością otacza dziewczynki.

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

scena z: Szymon Hołownia, SK:, , fot. AKPA/AKPA

scena z: Szymon Hołownia, Marcin Prokop, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA