Kilka dni temu Szymon Hołownia z Polski 2050 został wybrany na nowego marszałka Sejmu. Poparło go 265 posłów. Obecnie tysiące internautów z zapartym tchem śledzą jego poczynania, a relacje na żywo z Sejmu biją rekordy oglądalności na YouTubie.

Wszystkim imponuje porządek, jaki już od pierwszego dnia swojego urzędowania wprowadził były prowadzący „Mam talent”, a jego pierwsze 10-minutowe przemówienie jako nowego marszałka zostało uznane za jedno z lepszych przemówień ostatnich kilku lat.

Anna Kalczyńska o Szymonie Hołowni: „Mam talent był takim skokiem w bok w jego przypadku”

Katarzyna Warnke o Szymonie Hołowni w roli nowego marszałka w Sejmie

Teraz poczynania Szymona Hołowni w Sejmie skomentowała Katarzyna Warnke. Aktorka w rozmowie z Kozaczkiem przyznała, że mocno kibicuje Hołowni w nowej roli i jest zachwycona zmianami, które już zaczęły zachodzić w polityce:

Bardzo mnie cieszy ta zmiana w polityce, uważam, że Szymon Hołownia zachowuje się brawurowo, świetnie panuje nad tą zbuntowaną klasą, bo takie są memy i one są bardzo trafione, że to jest pan wychowawca i jest godzina wychowawcza i jest masakra. No i jest to masakra, ale uważam, że jest to bardzo wyważone, co on robi, udaje mu się zachowywać z szacunkiem i wymaga do siebie szacunku, w stosunku do siebie i do tych mandatów poselskich i suwerena, czyli nas, którzy wybieraliśmy ich. Ja mam wrażenie, że wraca kultura po prostu do sejmu i bardzo się z tego powodu cieszę.

Jednocześnie aktorka przyznała, że nie wyklucza Szymona jako dobrego kandydata na kolejnego prezydenta Polski, a jego dziennikarska przeszłość jej zdaniem jest tylko kolejnym atutem, który może mu pomóc w karierze politycznej:

Możliwe. Myślę, że na pewno jeden z dwóch. Zobaczymy, ja nie chcę tak prorokować, ale myślę, że to jaką teraz twarz pokazuje też stawia go w dobrym świetle w kontekście tych przyszłych wyborów, więc tylko zyskuje. (…) Ja myślę, że to, że był dziennikarzem mu tylko pomaga, jeżeli chodzi o debatę polityczną, która się odbyła i którą praktycznie wygrał. No i oczywiście teraz, to bycie marszałkiem – wchodzi w tę rolę brawurowo. Więc wydaje mi się, że wszystko idzie ku najlepszemu.

A wy lubicie nowego marszałka?

Marcin Prokop opublikował TO zdjęcie z Szymonem Hołownią. Wylała się na niego fala hejtu

Sonda

poll-violet
1
Szymon Hołownia

Świetnie sobie radzi! Śledzę jego wypowiedzi cały czas.

Szymon Hołownia

2
Szymon Hołownia

Jest mi obojętny, nie interesuję się polityką.

Szymon Hołownia

3
Szymon Hołownia

Mogli wybrać kogoś innego. Słaby kandydat...

Szymon Hołownia

Katarzyna Warnke straciła bliską osobę: „Byłeś kimś wyjątkowym i takim zostaniesz w mojej pamięci”

scena z: Katarzyna Warnke, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Katarzyna Warnke, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

scena z: Szymon Hołownia, SK:, , fot. AKPA/AKPA