Onet opublikował poważny materiał na temat szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Michała Adamczyka. Według dziennikarzy Onetu ponad 20 lat temu Adamczyk usłyszał prokuratorskie zarzuty za brutalne pobicie swojej kochanki.

Była żona gwiazdy TVP ujawnia prawdę sprzed 20 lat: „Mówił, że zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć”

Joanna Racewicz o Michale Adamczyku

Z kolei Fakt skontaktował się z wieloletnią partnerką dziennikarza Agnieszkę Piechurską, która wcześniej pracowała w Fakcie, a w 2001 roku poznała Adamczyka i wzięła z nim ślub. Teraz wyznaje:

Podjęłam decyzję o rozstaniu, bo ileż można było pozwalać, na to, co miało miejsce i złożyłam pozew o rozwód. Co się działo w Brukseli (Adamczyk był tam wówczas korespondentem – red.), może się pani tylko domyślać – wyznała w rozmowie z dziennikarką.

Joanna Racewicz była w toksycznym związku. Opowiedziała o przemocy

Nasz reporter zapytał Joannę Racewicz o sytuację związaną z Michałem Adamczykiem. Nie przebierała w słowach:

Staram się nie komentować życia innych ludzi, ale w tym przypadku nie mogę. Jeśli w tej informacji jest część prawdy, to dyskwalifikuje nie tylko dziennikarza, nie tylko dyrektora telewizyjnej agencji informacji, ale w ogóle jako mężczyznę – przyznała.

Stwierdziła, że prokuratura powinna zająć się sprawą sprzed lat: „Jeśli tam było umorzenie, to myślę, że nad tą sytuacją powinien pochylić się ktoś w czarnej todze, bo tak po prostu było absolutnie niedopuszczalne”.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał nad sobą parasol bezpieczeństwa w takiej sytuacji. O ile wiem, Telewizja Polska zawiesiła tego pana w obowiązkach i mam nadzieję, że do wyjaśnienia sprawy nie zmieni tej decyzji – zakończyła.

Zobacz cały wywiad poniżej!

Joanna Racewicz, fot. Podlewski/AKPA

Joanna Racewicz, fot. Podlewski/AKPA