Od kilku dni media na całym świecie żyją dokumentem „Framing Britney” wyprodukowanym przez Hulu, w którym dziennikarze „New York Timesa” badają kulisy kariery i kurateli sprawowanej przez ojca piosenkarki. W filmie nie wziął udziału nikt z bliskich gwiazdy.

Britney Spears mówi JAK MASZYNA. Zdradziła postanowienia noworoczne

Justin przeprasza Britney

Choć film zbada zależność piosenkarki od ojca, to twórcy postanowili również przyjrzeć się relacjom Britney z otoczeniem, które przyglądało się powolnemu upadkowi gwiazdy. W dokumencie poruszono także wątek związku Britney i Justina oraz ich burzliwego rozstania, za które media obarczyły Britney.

Stało się tak nie bez powodu – tuż bo zerwaniu jednej z najgorętszych par przełomu wieku, Justin opublikował piosenkę „Cry me a river”, sugerując w klipie, że związek rozpadł się przez zdrady Britney. Wówczas piosenkarka stała się celem ataków mediów, które przypięły jej łatkę niewiernej kobiety. Po publikacji dokumentu opowiadającego historię upadłej księżniczki popu, na Instagramie Justina zaroiło się od negatywnych komentarzy, w których internauci oskarżyli go o mizoginię.

Justin Timberlake i Jessica Biel doczekali się drugiego dziecka!

Ostatecznie Timberlake postanowił odnieść się do stawianych zarzutów i w specjalnym oświadczeniu przeprosił Britney oraz Janet Jackson, z którą występował na gali Super Bowl w 2004 roku. Podczas pamiętnego show, gwiazdor odsłonił nagą pierś wokalistki.

Widziałem wiadomości, tagi, komentarze i chcę na nie odpowiedzieć. Jest mi głęboko przykro z powodu czasów w moim życiu, kiedy moje działania przyczyniły się do powstania problemów, kiedy to co mówiłem nie było słuszne. Rozumiem, że w tych momentach przegrałem i skorzystałem z systemu, który tolerował mizoginię i rasizm – zaznaczył Justin.

Specjalne słowa skierował do byłej partnerki.

W szczególności chciałbym przerosić Britney Spears i Janet Jackson. Każdą z osobna. Te kobiety są dla mnie ważne, darzę je szacunkiem, ale wiem, że w stosunku do nich zawiodłem – podkreślił.

Justin zaznaczył, że przeprosiny to zaledwie kropla w morzu potrzeb.

Wiem, że te przeprosiny to pierwszy krok i nie rozgrzeszają przeszłości. Chcę wziąć odpowiedzialność za własne błędy, a także być częścią świata, który podnosi na duchu i wspiera ofiary.

Fani OSZALELI! Justin Timberlake KOMENTUJE taniec Britney Spears

Kupujecie go przeprosiny?

 

Briney i Justin w 2001 roku, fot. Rose Prouser / Reuters / Forum

Justin Timberlake i Britney Spears na premierze filmu „Dogonić marzenia, fot. Forum