Rafał Maślak, który w 2014 roku zdobył tytuł Mistera Polski, jest związany z polską modelką i celebrytką Kamilą Nicpoń. Para jest małżeństwem od 2018 roku i ma razem dwójkę dzieci – syna Maksymiliana, który przyszedł na świat w 2019 roku oraz urodzoną w tym roku córeczkę Michalinę.

Rafał Maślak został ponownie ojcem! Znamy imię dziecka

Celebrycka para bardzo chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym i wrzuca na Instagram zdjęcia swoich pociech. Niestety internet pełen jest sfrustrowanych ludzi, trolli i hejterów, którzy tylko czyhają, by napisać coś okropnego. Tak było i tym razem, gdy pod jednym z nowych zdjęć na profilu Kamili celem ataku stały się… jej dzieci!

Szczęśliwa mama wrzuciła do sieci urocze zdjęcie synka i córeczki z podpisem:

Moje dwa największe skarby ❤️👦🏼👧🏼
Nie powiem, że zawsze jest tak kolorowo jak na tym zdjęciu 😅 tym bardziej, że Maks jest w takim wieku, że roznosi go energia 🙈 a mi wciąż niestety buzują hormony 🙈 nocy też nie przesypiam 😅🤷🏼‍♀️👧🏼 jednak takie chwile i słowa „kocham Cię mamuś” dają kopa do działania 🥰❤️

Zupełnie nie spodziewała się, że tak niewinny post może wywołać falę agresji. Wśród wielu serdecznych komentarzy, pojawiły się nagle takie, w których dzieciom życzą śmierci, rozszarpania przez psy lub ataku pedofila!

Na reakcję nie trzeba było długo czekać – Kamila wrzuciła na instagramowe stories screeny z obrzydliwymi komentarzami i swoją odpowiedzią:

Jestem przerażona tym, co czytam. Nie wyobrażam sobie, jak bardzo musi być pani źle w życiu, mimo to życzę, aby nigdy nie dostała od nikogo takich słów. Ps. Takie obelgi są karalne, a profil nawet po usunięciu jest do odnalezienia przez miesiąc czasu.

Autor najbardziej agresywnych komentarzy z profilu Kamili jest anonimowy, można więc mieć nadzieję, że to tylko zwykły atak znudzonego, internetowego trolla. Niestety prócz niego, pojawiło się również wiele nienawistnych komentarzy od zwykłych użytkowników, zarzucających rodzinie Maślaków przesadne życie w luksusie, chodzenie do knajp czy chwalenie się swoim „bogatym” życiem przed followersami, będącymi w gorszej sytuacji życiowej.

Należy jednak pamiętać, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a wyśledzenie adresu IP komputera, z którego pisany był komentarz nie należy do skomplikowanych. Tak jak w stories napisała Kamila Nicpoń-Maślak, obelgi oraz pogróżki są w polskim prawie karalne i podchodzą pod paragraf:

Podstawa prawna – art. 190 Kodeksu karnego
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba
wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności
albo pozbawienia wolności do lat 2

Dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim napiszemy coś obraźliwego, w szczególności, gdy jest to grożenie komuś śmiercią lub nękanie.