Meghan i Harry od dłuższego czasu przebywają w Kanadzie – to tam postanowili ułożyć sobie życie po tym, gdy zrezygnowali z życia w rodzinie królewskiej. Do tej pory za ich ochronę płacił kanadyjski rząd. Ma się to jednak zmienić.

Kolejny SKANDAL w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan idą na wojnę z Królową Elżbietą

Kanada nie będzie płacić za ochronę Meghan i Harry’ego

Jako byli członkowie monarchii, para, która ma syna Archiego, zdecydowanie potrzebuje być objęta ochroną. Meghan i Harry stracili już tytuły królewskie, nie mogą korzystać z nazwy „Sussex Royal”, a teraz odebrana zostanie im również opieka ochroniarzy.

Tak będzie brzmiała NOWA nazwa marki Meghan i Harry’ego

Ich czynna służba królewska oficjalnie kończy się 31. marca.

Ponieważ książę i księżna są obecnie uznawani za osoby chronione na arenie międzynarodowej, Kanada ma obowiązek udzielania pomocy w zakresie bezpieczeństwa w razie potrzeby. Na prośbę policji metropolitalnej, udzielana jest od czasu przybycia księcia i księżnej do Kanady. Pomoc ustanie w najbliższych tygodniach, zgodnie z ich zmianą statusu – brzmi oświadczenie Royal Canadian Mounted Police.

W styczniu zorganizowano ankietę, w której aż 76 proc. Kanadyjczyków stwierdziło, że nie chcą finansować pobytu Harry’ego i Meghan w swoim kraju.

Meghan Markle spodziewa się DZIECKA? Zrobiła to samo, co podczas pierwszej CIĄŻY

Meghan i Harry oświadczyli, że sami będą płacić za swoją ochronę. Robią to głównie dla dobra ich syna.

 

Książę Harry i Meghan Markle z synem fot. Forum/Reuters

Książę Harry i Meghan Markle z synem fot. Forum/Mega Agency

Meghan Markle Książę Harry

Książę Harry, Meghan Markle fot. Forum/Backgrid