Kazik Staszewski (59 l.) jest liderem założonego w 1982 roku zespołu Kult grającego głównie rocka alternatywnego. W tworzonej przez nich muzyce często przewijają się kwestie społeczne i polityczne. Kazik nigdy nie ukrywał też, że obecny rząd nie przypadł mu do gustu i wielokrotnie można było zakładać, że ma poglądy lewicowe.

Jakiś czas temu podpadł fanom, gdy w emitowanym na Kanale Sportowym „Hejt Parku” wyraził kontrowersyjny pogląd o aborcji, którą nazwał zabójstwem. Mimo to zespół wciąż cieszy się ogromną popularnością i ma wiernych fanów, którzy jeżdżą na koncerty.

Kazik OSTRO o aborcji: „Tu już mamy do czynienia z ZABÓJSTWEM”

Kazik Staszewski trafił do szpitala. Koncerty Kultu odwołane

Niestety, teraz członkowie zespołu za pośrednictwem Facebooka przekazali niepokojące informacje – okazuje się, że Kazik trafił do szpitala, przez co zespół musiał odwołać wszystkie koncerty. Muzycy zapewnili jednak, że stan ich lidera jest stabilny:

Z uwagi na dzisiejszą hospitalizację Kazika najbliższe koncerty w HAMBURGU i BERLINIE są ANULOWANE i zostaną przeniesione na inny termin.
Jak tylko będziemy znać nowe daty to zaraz poinformujemy.
Bilety oczywiście zachowują ważność.
Stan Kazika jest stabilny ale niestety uniemożliwia wykonanie koncertów w najbliższych dniach.
Bardzo nam przykro z tego powodu, życzymy Kazikowi jak najszybszego powrotu do pełni sił i zdrowia, a Was drodzy prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

Z kolei w rozmowie z Onetem, menadżer zespołu podkreślił, że wszystkie najważniejsze informacje zostały zawarte w poście i nie chciał komentować stanu lidera Kultu. Zdradził jedynie, że jego życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo:

To sprawy prywatne, nic więcej nie powiem. Mogę jedynie dodać, że nie ma zagrożenia życia. Na pewno Kazik, jak przekazaliśmy, nie może uczestniczyć w najbliższych koncertach.

Kazik Staszewski TRACI słuch! Co dalej z Kultem?!

pasekkozak