Piotr Metz (62 l.) jeden z założycieli radia RMF FM i przez 4 lata Dyrektor Muzyczny w Trójce poinformował, że odchodzi z radia. Dziennikarz podjął taką decyzję w akcie solidarności z kolegami z pracy, którzy w wyniku cenzury stosowanej przez Trójkę postanowili odejść. Co będzie dalej z Polskim Radiem? Niewątpliwie Trójka świeci pustkami.

Kazik Staszewski skontaktował się z Polskim Radiem i ŻĄDA natychmiastowego usunięcia jego piosenki z listy przebojów Trójki

Piotr Metz żegna się z Trójką

Kazik Staszewski i jego utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, w którym (nie wymieniając z imienia i nazwiska) skrytykował działania prezesa PIS’u – Jarosława Kaczyńskiego – został zdjęty z listy przebojów, po tym, gdy pojawił się na pierwszym miejscu. 

Takiego skandalu nie było dawno. Dyrektor stacji, Tomasz Kowalczewski kazał podpisać się pod listem, że piosenka Kazika wygrała przez pomyłkę. Bartosz Gil odmówił i w efekcie został zawieszony w pracy.

Jak to określił Kowalczewski: „dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek”.

Ile wzrostu mają polscy politycy: Duda, Tusk, Morawiecki i inni

Piotr Metz poinformował o swojej decyzji w rozmowie z Moniką Olejnik, którą można zobaczyć na oficjalnym profilu dziennikarki na Facebook’u.

Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowanie ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio – powiedział dziennikarz.

Odnalazł się słynny nocny SMS w sprawie Kazika🙂 W Trójce coraz bardziej pusto! Z Piotrkiem Metzem wspominam moją dawną Trójkę❤️Odważną, silną i dla wolności ważną! #wolnemedia #solidarność #kultura #demokracja #polityka #odpowiedzialność #trójka #grechuta #kydryński #niedźwiecki #kazikstaszewski #muzyka #kora #Maanam #kogoniesłychać #piotrmetz #rysiekriedel #ladypank #niemen #perfect #kult #hołdys #muniekstaszczyk #oddziałzamknięty #wolność #metz

Gepostet von Monika Olejnik am Dienstag, 19. Mai 2020

Piotr Metz ujawnił smsa od dyrektora stacji na temat piosenki Kazika

Metz ujawnił również treść SMS-a od Tomasza Kowalczewskiego, którego otrzymał w nocy z piątku na sobotę. W wiadomości dostał polecenie zdjęcia z anteny piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, o której wcześniej mieli rozmawiać.

Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na antenie – brzmiała treść smsa od dyrektora stacji, którą Piotr Metz otrzymał przed 3. w nocy z piątku na sobotę.

Piotr Metz odchodzi z Trójki.

Piotr Metz, fot. Filip Radwański/AKPA

Piotr Metz skomentował również sprawę smsa, którego wysłanie nie przypomina sobie Tomasz Kowalczewski. Dyrektor stacji stosował nacisk na swoich pracowników, by za wszelką cenę usunąć utwór z listy. Wspominał o tym Bartosz Grill, który napisał list do dyrektora Trójki. Więcej TUTAJ.

Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet fundamentalny – dodał dziennikarz w rozmowie z Moniką Olejnik.

Anna Gacek, również dziennikarka Trójki odniosła się do całej sytuacji na swoim Instagramie.

Piotrek Metz odszedł z Trójki. 2019. Off Festival. Robimy radio z terenu. Robimy Trójkę. 2020. Nie ma Offa. Nie ma Trójki – napisała.

Piotr Metz przez 15 lat był związany z Trójką. Cztery lata temu, w 2016 roku zaczął pełnić funkcję dyrektora muzycznego stacji. Prowadził cotygodniowy program „Lista osobista”.

W odpowiedzi na falę hejtu i apele polskich wokalistów, by nie puszczać ich utworów w zestawieniu Trójki – Polskie Radio zapowiedziało, że utwór Kazika będzie uwzględniany przy kolejnych notowaniach listy Trójki. Jednak twórca piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój” zażądał usunięcia piosenki z listy przebojów.

Internauci nie ukrywają, że brakuje im ulubionych dziennikarzy i czują pustkę.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Piosenka Kazika, w której odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego wygrała listę Trójki, notowanie ZNIKNĘŁO. Marek Niedźwiecki odchodzi ze stacji

Jeden z muzyków o Marku Niedźwieckim: „Brał w latach 90. 20 tysięcy złotych”

Tak miał brzmieć SMS dyrektora Trójki: Dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie

Piotr Metz odchodzi po 15 latach z Trójki.

Piotr Metz, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Piotr Metz żegna się z Radiem Trójka.

scena z: Piotr Metz, fot. Gałązka/AKPA