Kazik Staszewski (57 l.) wystosował mail do Polskiego Radia, w którym wyraził, że nie chce by jego utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” znajdował się na liście Przebojów Trójki. Polskie Radio zostało oskarżone o cenzurę a w efekcie skandalu odeszło z pracy kilku dziennikarzy – artyści w akcie solidarności z Kazikiem również nie chcą, by ich utwory były grane na łamach „Trójki”.

Piosenka Kazika, w której odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego wygrała listę Trójki, notowanie ZNIKNĘŁO. Marek Niedźwiecki odchodzi ze stacji

Kazik Staszewski żąda usunięcia swojego przeboju listy przebojów Trójki.

Skandal z Radiem Trójka na pierwszym planie w dalszym ciągu nie cichnie. Wręcz przeciwnie, coraz więcej artystów solidaryzuje się z Kazikiem i ogłasza, ze nie chcę prezentować swoich utworów na łamach radia, które decyduje się na cenzurę, jak za czasów PRL’u.

Dziennikarz Polsat News, Jakub Mejer poinformował również na Twitterze, że dyrektor stacji – Tomasz Kowalczewski kazał podpisać się pod listem, że piosenka Kazika wygrała przez pomyłkę. Kowalczewski przyznał, że „dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki.”

Tak miał brzmieć SMS dyrektora Trójki: Dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie

Na fanpage’u zespołu Kult pojawiło się zdjęcie wysłanego maila do Polskiego Radia. Kazik zażądał, by wycofać jego utwór z listy przebojów.

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego – napisał Kazik Staszewski w mailu do Polskiego Radia.

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.Kazimierz Staszewski

Gepostet von Kult am Dienstag, 19. Mai 2020

Polskie Radio unieważniło notowanie Listy Przebojów przez piosenkę Kazika

Utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” zajął pierwsze miejsce, jako nowość w zestawieniu listy przebojów radia Trójki. Wokalista skrytykował Jarosława Kaczyńskiego, który 10. kwietnia na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie złożył kwiaty na grobie brata, gdy z powodu epidemii zakazano odwiedzania takich miejsc. Dodatkowo prezes PIS’u wraz z swoim sztabem nie zachowali ustalonych przez siebie reguł bezpiecznej odległości i zabezpieczenia w postaci maseczek.

Kazik w piosence nie wymienił polityka z imienia i nazwiska, mimo to jego utwór został zdjęty z listy. W efekcie czego wywiązał się prawdziwy skandal. Z pracy odeszli niektórzy dziennikarze, a Trójka jeszcze nigdy nie była w takich tarapatach, jak teraz.

Kazik Staszewski w klipie "Twój bol jest lepszy niż mój"

Kazik Staszewski w klipie „Twój ból jest lepszy niż mój”, fot.screen z Youtube S.P. Records.

Jak podano na konferencji prasowej, w przypadku piosenki Kazika unieważniono tylko kilkadziesiąt głosów. Piosenka powinna znaleźć się na czwartym miejscu. Polskie Radio zapowiedziało, że utwór będzie uwzględniany przy kolejnych notowaniach listy Trójki. Możliwość głosowania przywrócono w poniedziałek, ale Kazik nie chce już brać udziału w notowaniu.

Utwór Kazika na YouTubie wybił ponad 6 mln wyświetleń.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Jeden z muzyków o Marku Niedźwieckim: „Brał w latach 90. 20 tysięcy złotych”

Kazik Staszewski z żoną na premierze filmu o Kulcie: Po prostu nie wyobrażam sobie życia bez Ani

Piosenka Kazika, w której odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego wygrała listę Trójki, notowanie ZNIKNĘŁO. Marek Niedźwiecki odchodzi ze stacji

Kazik Staszewski w utworze "Twój ból jest lepszy niż mój" skrytykował Jarosława Kaczyńskiego.

Kazik Staszewski, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Kazik Staszewski nagrał utwór, w którym krytykuje Jarosława Kaczyńskiego - piosenka została usunięta z listy przebojów Trójki.

Kazik Staszewski, fot. Podlewski/AKPA.