Jacek Kurski ogłosił już wczorajszy koncert sylwestrowy w Dwójce wielkim sukcesem – impreza zgromadziła rekordową widownię nie tylko w Zakopanem, ale i przed telewizorami. TVP postawiła na disco polo i wygrała z konkurencją.

Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem: Natalia Oreiro i mnóstwo polskich gwiazd (ZDJĘCIA)

Nie wszystkim jednak podoba się sposób, w jaki publiczny nadawca, który w społeczeństwie ma pełnić różne misje postanowił schlebić niezbyt wybrednym muzycznym gustom Polaków. W szczególnie ostrym tonie na temat imprezy wypowiedziała się Hanna Lis.

Dziennikarka napisała na Twitterze:

Sowieci i hitlerowcy wymordowali lwią cześć polskiej inteligencji. Ciąg dalszy nastąpił za komuny. Dzieło domyka towarzysz Kurski. Bez jednego wystrzału.

 

Część publicystów i komentujących aktualne wydarzenia internautów zauważayło, że wypowiedź Hanny Lis była nadużyciem.

Hanna Lis pokazała 20-letnią córkę

Widząc reakcję na swoje słowa, dziennikarka zamieściła na Twitterze kolejne wpisy:

Z polskiego na polski: wrogiem każdej autorytarnej władzy jest inteligencja, zaś CAŁOKSZTAŁT działalności p. Kurskiego w TVP to konsekwentna operacja ogłupiania narodu na masową skalę. Chyba zgodnie ze sformułowaną przed laty przez niego samego maksymą „ciemny lud to kupi”.

 

Do disco polo nic nie mam, ale nadreprezentacja tego rodzaju twórczości w TVP jest faktem – nota bene niespotykanym wśród publicznych nadawców na świecie. Przypisywanie mi zaś „zrównania gatunku muzycznego z ludobójstwem”, jest albo skrajną glupotą, albo tępą manipulacją – napisała Hanna Lis.

scena z: Hanna Lis, Sławomir Zapała, SK:, , Sławomir i Kayah na planie „Między słowami” Hanny Lis w POLSAT Cafe, fot. Gałązka/AKPA

scena z: Hanna Lis, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Hanna Lis, SK:, , fot. Podlewski/AKPA