Więzy brytyjskiej rodziny królewskiej z Kenią są głębokie. To tam Książę William zdecydował się oświadczyć Kate Middleton!

Powody oświadczyn księcia Williama w Kenii

Król Charles zabrał głos na uroczystej kolacji państwowej w Kenii we wtorek podczas swojej wizyty z królową Camillą. To pierwsza podróż monarchy do kraju Wspólnoty Narodów od jego wstąpienia na tron we wrześniu 2022 roku, po śmierci jego matki, królowej Elżbiety. W swoim przemówieniu przypomniał pewne wspomnienia związane z Kenią, jakie zebrały się w rodzinie królewskiej.

To właśnie tutaj, w zasięgu wzroku gór, mój syn, Książę Walii, oświadczył się swojej żonie, obecnie mojej ukochanej synowej”- powiedział król Charles, wspominając o zaręczynach z 2010 roku.

Wiadomość o nadchodzącym królewskim ślubie stała się publiczna kilka tygodni później, a William i Kate udzielili swojego pierwszego wspólnego wywiadu, w którym opowiedzieli, jak doszło do oświadczyn. „Jak każdy facet tam na zewnątrz wie, potrzeba pewnej dawki motywacji, żeby się zdecydować” – powiedział Książę William. „Planowałem to, ale w Afryce poczułem, że to jest ten właściwy moment. Było pięknie.”

Mimo że poznali się jako studenci wiele lat wcześniej, oświadczyny były dla Kate niespodzianką. „To była totalna niespodzianka, kiedy to nadeszło” – powiedziała podczas wywiadu  z okazji zaręczyn. „Jest w tym coś naprawdę romantycznego.”

Uroczo! Książę William z (małym klonem) księciem Georgem na meczu rugby

W styczniu 2020 roku Książę William ponownie opowiedział, dlaczego zdecydował się oświadczyć w Kenii podczas przyjęcia:

Kontynent afrykański zajmuje szczególne miejsce w moim sercu – powiedział William, przyglądając się Kate. To tutaj mój ojciec zabrał mnie i mojego brata tuż po śmierci naszej matki. A kiedy wybierałem miejsce do oświadczyn Catherine, nie mogłem znaleźć bardziej odpowiedniego miejsca niż Kenia, żeby uklęknąć na jedno kolano.

Książę William z Kate i dzieciakami sprawili niespodziankę podczas powietrznego show

Forum

Forum