Królewska rodzinka zrobiła prawdziwą niespodziankę… królewskim lotnikom. Książę i księżna Walii pojawili się niespodziewanie na Royal International Air Tattoo w Royal Air Force w Gloucestershire. Parze towarzyszyła cała trójka ich dzieci – George (9 l.), Charlotte (8 l.) i Louis (5 l.). Rodzinka postawiła na stylowy granat.

TO William i Kate wytoczyli działa przeciw Harry’emu i Meghan

Największe na świecie wojskowe pokazy lotnicze co roku w lipcu przyciągają ponad setki tysięcy gości i przynoszą korzyści organizacji charytatywnej Royal Air Force Charitable Trust, która działa na rzecz wspierania sił powietrznych i angażowania młodych ludzi w lotnictwo. Rodzina królewska oczywiście patronuje przedsięwzięciom charytatywnym RAF’u.

Książę William, Kate i dzieci w bazie lotniczej RAF-u

Ponadto książę William latał dla sił Poszukiwawczo-Ratowniczych RAF (skrót Royal Air Force) w Walii od 2010 do 2013 roku. Przyszły król służy jako honorowy dowódca lotnictwa RAF Coningsby, podczas gdy księżna Kate jest honorowym komandorem lotnictwa Kadetów Powietrznych.

Ujawniono pensję księcia Williama. Zaskakuje?

William, Kate i ich troje dzieci również zwiedzili C-17 Globemaster III, który przetransportował ciało królowej Elżbiety z powrotem do Londynu po jej śmierci w Szkocji we wrześniu 2022 roku. George, Charlotte i Louis bawili się w bazie doskonale. Oglądając intrygujących ich sprzęt, a nawet jeżdżąc na kładzie.