Na wielkanocnym nabożeństwie w Windsorze pojawił się król Karol III, który ucieszył wszystkich swoją obecnością i to w dobrym humorze. Monarcha, który walczy z nowotworem oszczędzał się i rzadko pojawiał się publicznie. Podobnie, jak jego syna, księżna Kate, u której również zdiagnozowano raka.

Król Karol III pojawił się na wielkanocnym nabożeństwie

Księżna Kate, William i ich dzieci pojechali do swojej wiejskiej rezydencji, by tam w ciszy i spokoju spędzić święta. Jednak rodzina królewska to dobrze naoliwiona machina, która nie może sobie pozwolić na przestoje. Pod nieobecność młodych monarchów, na mszy w Windsorze pojawiła się… cała reszta brytyjskiej rodziny królewskiej.

Gwiazdą nabożeństwa okazał się tym razem… 16-letni hrabia – James Alexander Phillip Theodor Mountbatten-Windsor.

James, hrabia Wessex

Nastoletni hrabia przybył na symboliczną mszę w towarzystwie swoich rodziców księcia i księżnej Edynburga. Babcią nastoletniego księcia była królowa Elżbieta II.

Brytyjskie media zwróciły uwagę również na fakt, że 16-latek przerósł swojego ojca – księcia Edwarda (60 l.), który mierzy 183 cm.

Bratanek księżnej Diany to prawdziwy przystojniak

James, hrabia Wessex mieszka z rodzicami w Bagshot Park, XVII-wiecznej posiadłości niedaleko Windsoru. Młodzieniec urodził się 17 grudnia 2007 roku w Surrey jako 15. w kolejce do tronu i najmłodszy wnuk zmarłej królowej Elżbiety II.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej:

Książę Edward fot. Zuma Press / Forum