Królowa Elżbieta II ma 93 lata, a jej mąż książę Filip 98 – są więc w grupie ryzyka, jeśli chodzi o ciężki przebieg koronawirusa. Niedawno pojawiły się doniesienia, że uciekła z Londynu i zaszyła się ze strachu w swojej posiadłości w Windsorze. Teraz wydała oświadczenie w sprawie rozprzestrzeniającej się choroby.

Królowa Elżbieta odbyła CZTEROGODZINNĄ rozmowę z księciem Harrym. Podjęli zaskakującą decyzję

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie na temat koronawirusa

Wielka Brytania zaskakiwała swoim podejściem do pandemii. Kiedy w innych krajach wprowadzano coraz to kolejne obostrzenia, u nich życie toczyło się jakby nigdy nic. W końcu jednak podjęto decyzję o zamknięciu szkół oraz zachęca się obywateli do ograniczenia wyjść z domu.

Teraz w tej sprawie zabrała głos Królowa Elżbieta II. Opublikowano oficjalne oświadczenie.

Kiedy Filip i ja przybywamy dziś do Windsor, wiemy, że wiele osób i rodzin w Wielkiej Brytanii oraz na całym świecie wkracza w okres wielkiej troski i niepewności.

Wszystkim nam radzi się, abyśmy zmieniali nasze przyzwyczajenia i tryb życia dla dobra społeczności, w której żyjemy, a w szczególności w celu ochrony tych najbardziej narażonych.

W takich chwilach przypomina mi się, że historia naszego narodu została ukształtowana przez ludzi i wspólnoty, które zjednoczyły się, aby pracować jako jedna, koncentrując nasze wspólne wysiłki, koncentrując się na wspólnym celu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarzy oraz służb ratowniczych i publicznych; ale teraz bardziej niż kiedykolwiek w niedawnej przeszłości, wszyscy mamy niezwykle ważną rolę do odegrania jako jednostki – dziś i w nadchodzących dniach, tygodniach oraz miesiącach.

Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby utrzymywania ze sobą kontaktu i upewnienia się, że bliscy są bezpieczni. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu.

Możesz być pewien, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi, aby odegrać naszą rolę.

Książę Monako zarażony KORONAWIRUSEM. Wydano specjalne oświadczenie

Oświadczenie Elżbiety II w sprawie koronawirusa:

View this post on Instagram

A MESSAGE FROM HER MAJESTY THE QUEEN . As Philip and I arrive at Windsor today, we know that many individuals and families across the United Kingdom, and around the world, are entering a period of great concern and uncertainty. We are all being advised to change our normal routines and regular patterns of life for the greater good of the communities we live in and, in particular, to protect the most vulnerable within them. At times such as these, I am reminded that our nation’s history has been forged by people and communities coming together to work as one, concentrating our combined efforts with a focus on the common goal. We are enormously thankful for the expertise and commitment of our scientists, medical practitioners and emergency and public services; but now more than any time in our recent past, we all have a vitally important part to play as individuals – today and in the coming days, weeks and months. Many of us will need to find new ways of staying in touch with each other and making sure that loved ones are safe. I am certain we are up to that challenge. You can be assured that my family and I stand ready to play our part. ELIZABETH R

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Meghan Markle WYMAGA tego od służby odkąd pojawił się koronawirus

W Wielkiej Brytanii jest już ponad 2,5 tysiąca zachorowań na koronawirusa. Już wcześniej odwołano wszystkie wydarzenia publiczne z udziałem królowej, a także wizyty zagraniczne księcia Karola i księżnej Camilli.

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta fot.Forum/Mega Agency

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta fot. Forum/Reuters