Znawca brytyjskiej monarchii Richard Eden jest pewny, że król pozbawi swojego młodszego syna kolejnej roli, którą pełni w Wielkiej Brytanii. Według informatorów król Karol III musi wyciągnąć wnioski z historii i podjąć zdecydowane działania w sprawie jego roli jako doradcy stanu.

Modny jak książę? Pomysł na wiosenny look dla stylowego faceta

W obecnej sytuacji mieszkający w Kalifornii książę Harry nadal może w pewnych okolicznościach zostać wezwany do zastąpienia króla, ponieważ pozostaje on doradcą stanu. A to jest obecnie nie do przyjęcia.

Królowa Elżbieta była mądrą kobietą. A kiedy musiała podjąć zdecydowane działanie, zrobiła to. Dlatego zdecydowała, że nie może pozwolić księciu i księżnej Sussex łączyć obowiązków królewskich z poszukiwaniem szczęścia za granicą. I dlatego zignorowała wysiłki księcia Harry’ego, aby przekonać ją, że jest inaczej. Jej Królewska Mość dokładnie wiedziała, co robi i dlaczego.

Książę Harry i kolejny cios

Niedawno ujawniono, że książę Harry zaktualizował swoje dane i jako miejsce rezydencji wpisał Stany Zjednoczone, podkreślając, że nie mieszka już w Wielkiej Brytanii.

Z dokumentów opublikowanych przez Companies House w sprawie „księcia Henryka Karola Alberta Davida, księcia Sussex” wynika, że jego miejscem zamieszkania jest obecnie USA. Dlatego jeśli Ameryka naprawdę jest jego domem, jak może pozostać doradcą stanu Wielkiej Brytanii, jednym z 7 członków rodziny królewskiej, którzy mogą zastępować monarchę, jeśli ten przebywa za granicą lub jest niedysponowany, np. ze względów zdrowotnych.

Książę Harry i Meghan całują się na charytatywnym meczu polo

Zgodnie z prawem doradcy stanu muszą mieć miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii, ale Harry nie ma tu domu po tym, jak król Karol wyeksmitował księcia i księżną Sussex z ich rezydencji Frogmore Cottage, która była prezentem od zmarłej królowej. To będzie kolejny cios w księcia Harry’ego, ale w końcu sam zgotował sobie taki los.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: