W miniony piątek księżna Walii (42 l.) ogłosiła, że zdiagnozowano u niej raka po operacji jamy brzusznej. Nowotwór był początkowo wykluczony, jednak biopsja potwierdziła, że znalezione komórki są „złośliwe”. Dlatego też księżna Kate przechodzi aktualnie „profilaktyczną” chemioterapię.

Blake Lively naśmiewała się z księżnej Kate

Chemioterapia służy do zabijania komórek nowotworowych – chociaż księżna Kate w wideo specjalnie użyła terminu „chemioterapia zapobiegawcza”, „Operacja przebiegła pomyślnie. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny doradził mi, abym przeszedł chemioterapię zapobiegawczą, a obecnie jestem na wczesnym etapie tego leczenia”

Księżna Kate nie określiła, na jaki rodzaj raka choruje. Jednak według ekspertów najczęstszymi rodzajami nowotworów wykrywanymi podczas operacji jamy brzusznej są nowotwory przewodu pokarmowego, dróg moczowych i narządów płciowych. A biorąc pod uwagę obecnie dostępne informacje, „może to dotyczyć wszystkiego z powyższych”.

 

Księżna Kate i chemioterapia zapobiegawcza

Chemioterapia zapobiegawcza nie jest oficjalnym terminem medycznym. Jednak istnieją obecnie metody leczenia zwane „chemoprewencją”, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka lub jego nawrotu u zdrowych osób. Chemoprewencję stosuje się np. u kobiet, u których nie rozwinął się rak piersi, ale ryzyko zachorowania jest zwiększone ze względu na historię rodzinną.

Choroba księżnej Kate wielką szansą dla Meghan i księcia Harry’ego

Niestety nie ma niezawodnego sposobu zapobiegania wypadaniu włosów związanemu z chemioterapią. O tym też mówi się w sieci. Czy księżna Kate straci włosy i czy na wideo, które opublikowała na Instagramie jest w peruce?

Zajrzyj do galerii zdjeć poniżej: