W piątek na Facebooku miała miejsce awaria. W pewnym momencie można było zobaczyć historię edycji poszczególnych postów – osoby postronne mogły więc sprawdzić, kto publikuje treści na kontach gwiazd czy polityków. Okazało się, że na wielu profilach content wcale nie jest publikowany przez znane osoby.

Ile wzrostu mają polscy politycy: Duda, Tusk, Morawiecki i inni

I tak na przykład autorem jednego z postów na FB premiera Mateusza Morawieckiego zamieścił Mariusz Chłopik, dyrektor ds. markietingu sportowego w PKO BP. Na fanpage’u Antoniego Macierewicza znalazły się posty autorstwa jego asystenta, Edmunda Jannigera.

Okazało się też, że Szymon Hołownia również nie publikuje na swoim fanpage’u sam. Wspiera go kilku dziennikarzy związanymi z serwisem Deon.pl, a także pismami Więź i Znak.

Robert Lewandowski nie publikuje sam swoich postów na Facebooku?

Dziennikarze sprawdzili też profil Roberta Lewandowskiego. Na jego FB posty publikował Maciej Dutkowski, dyrektor kreatywny w uruchomionej w połowie 2017 roku przez Roberta i Annę Lewandowską agencji Stor9_.

Robert Lewandowski o życiu w Niemczech. Nie jest tak KOLOROWO

Także aktywistka Greta Thunberg nie pisze sama swoich postów. Robi to za nią jej ojciec.

Dziennikarze zauważyli też, że Ewa Chodakowska i Filip Chajzer swoje posty piszą sami.

Tymczasem na profilu Cristiano Ronaldo posty pisze Joana Moura Bessa, która zajmuje się marketingiem internetowym w portugalskiej agencji Polaris Sports.

Ewa Chodakowska ścięła włosy; wygląda EKSTRA!

Więcej na ten temat przeczytacie na serwisie Wirtualnemedia.

 

 

 

 

scena z: Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Soccer player Cristiano Ronaldo and Georgina Rodriguez arriving to court for Tax fraud case in Madrid on Tuesday , 22 January 2019