Robert Lewandowski to jeden z najlepszych zawodników w Polsce i za granicą. Mówi się, że sukces zawdzięcza przede wszystkim swojej ciężkiej pracy. Dlatego przez lata bardzo mało udzielał wywiadów ze względu na brak czasu…

Robert Lewandowski: Nie wstydzę się o tym mówić

Anna Lewandowska porównała zdjęcie z teraz z tym sprzed dwóch lat. Widzimy, jak zmieniła się Klara

Ostatnio zrobił wyjątek i udzielił wywiadu na kanele YouTube: Prawda Futbolu. Wyznał, że bardzo zmienił się pod względem mentalnym:

Kiedyś uczono mnie, że lepiej nie mówić o pieniądzach, nie chwalić się tym. Czasy się zmieniły, ciężko na to pracowałem. Nie wstydzę się o tym mówić. Nie mam już takiej nieśmiałości jak kiedyś, bo wiem, ile wysiłku, potu, łez musiałem wylać, żeby być w tym miejscu, w którym jestem.

Odważył się też powiedzieć, że życie w Niemczech nie jest takie kolorowe, jak się wydaje – przede wszystkim jeśli chodzi o prace w domu, gdy trzeba coś naprawić:

W Monachium nie dość, że trzeba długo czekać, to jakość jest względna, bym powiedział i ceny są bez porównania wyższe niż u nas – powiedział Lewandowski.

Anna Lewandowska podkreśliła ciążowe kształty w świątecznej kreacji

Dodaje, że krążą różne stereotypy w Niemczech na temat Polaków, ale na szczęście wraz ze swoją mocną pozycją coraz mniej ich słyszy.

Stereotypy i historie, jakie na nasz temat krążyły – były na wyrost moim zdaniem – ale teraz ich nie słychać. (…) Zdaje sobie sprawę, ile pracy to kosztowało, nie tylko mnie, ale wielu innych piłkarzy grających w Niemczech. Na swojej drodze spotykałem sporo przeszkód. Osobiście doświadczałem tego, że jak chłopak z Polski, to zawsze było jakieś „ale” – wyznaje Robert.