Do czterech wykonawców, którzy już są finalistami V edycji Tylko muzyka. Must be the music, dołączy dzisiaj kolejna dwójka. Zobaczcie kto powalczy o wasze głosy i finał.

Bezkompromisowi i ostrzy – tacy są członkowie zespołu Materia, który widzów i jurorów zaskoczył w eliminacjach metalową interpretacją klasyka Na Wojtusia z popielnika. Było mocno i soczyście, tylko czy teraz uda się to powtórzyć? W półfinale usłyszymy ich we własnym repertuarze – piosence Shayba.

Natalia Pikuła ze Zbąszynia jest niepokorna i wciąż poszukuje swojej muzycznej drogi. W eliminacjach jurorów „kupiła” bardziej osobowością, niż klasykiem Hit the Road Jack, który wykonała.

– Poprawne to było, ale nic więcej, tak to odśpiewałaś – usłyszała od Kory.

Natalia ma jednak w sobie to coś. W półfinale zdecydowała się pozostać w ambitnej muzycznej stylistyce i wykonać Son of a Preacher Man Arethy Franklin.

Salem zespołu Sayes – młodych chłopaków z Tarnowa – to jedna z tych eliminacyjnych kompozycji, które mają spore szanse by stać się przebojami. Alternatywne, rockowe granie plus świetny refren. W ich muzyce jest spora siła. W niedzielę zagrają swoją piosenkę Ostatni raz.

Future Folk, to zespół bratanka Sebastiana Karpiela Bułecki – Stanisława, który do programu przyjechał z Zakopanego. Stanisław to zapalony narciarz freestylowy, wokalista i muzyk. Muzyka Future Folk to połączenie tradycji z nowoczesnością, czego próbkę dali, wykonując w eliminacjach góralską klasykę W murowanej piwnicy. Jurorzy byli na „tak”, a urodą Stanisława zachwycała się Kora. W półfinale zespół zagra własną piosenkę Dukaty.

Słowiańska muzyka to ich specjalność, a połączenie różnych wpływów i kultur tworzy mieszankę iście wybuchową, o czym można było przekonać się, oglądając eliminacyjny występ Propabanda East Collectiv. Zespół tworzy pięciu panów i bardzo ładna wokalistka Justyna Jary. Jeżeli lubicie taką muzykę, powinniście zobaczyć jak wypadną w półfinale w kolejnej własnej kompozycji.

Łukasz Starszy Ryś tworzy od kilku lat. Na YouTube jego piosenki mają po kilka milionów wyświetleń. W eliminacjach pokazał jedną z lepszych swoich kompozycji – Nasze bloki. Jurorzy docenili
jego testy za prawdę i szczerość i pochwalili śpiew. Na „nie” była tylko Kora. W półfinale Starszy będzie rapował swój kolejny utwór Miasta nocą.

Susanna i Aleksader to duet, który powstał w… internecie. Ich wspólny występ w programie był – jak to ujął Wojtek Łozowski – magiczny. Jedno „nie” dostali od Kory. Wrażliwość, przejmujący głos Susanny i aranż Aleksandra do piosenki Anny German Tańczące Eurydyki dał im półfinał. Dzisiaj zagrają i zaśpiewają widzom jedną z własnych piosenek.

Hubert Bąk ma zaledwie 12 lat i pochodzi z Włoszczowej. Ze śpiewaniem chciałby łączyć swoją przyszłość. Jurorzy zazwyczaj tak młodych wykonawców wysyłają do domu, proponując by zaczekali z występami. W przypadku Huberta zrobili wyjątek, dając się zarazić jego entuzjazmowi i szczerości wykonania.

– Masz kawał głosu – usłyszał od Adama Sztaby po tym, gdy w eliminacjach zaśpiewał piosenkę Loreen Euphoria. 4 x „tak” dało mu przepustkę do półfinału w którym zmierzy się z piosenką Celine Dion.

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Future Folk

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Hubert Bąk

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Łukasz Starszy Ryś

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Materia

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Natalia Pikuła

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Propabanda East Collective

Kto pojawi się dzisiaj w Tylko muzyka? (FOTO)
Sayes