Kuba Przygoński, polski kierowca rajdowy, na łamach nowego numeru CKM udzielił wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi. Znany dziennikarz TVP pytał Kubę o jego pierwsze razy.

Kuba Przygoński w CKM o swoich pierwszych razach

W rozmowie padło pytanie o pierwszą dziewczynę Kuby. Przygoński odpowiedział z klasą:

No to wiadomo, w przedszkolu. Mało tego, w średniakach miałem nawet dwie dziewczyny: Asię i Karolinę. Nie mamy kontaktu, ale pamiętam te imiona do dzisiaj.

Na pytanie Mateusza Szymkowiaka o pierwszy seks, Kuba Przygoński odpowiedział:

Na pewno bardzo ważny. Nie tylko dla mnie, ale dla każdego.

A pierwszy alkohol Kuby?

Obóz w liceum, tuż przed maturą. Wprawdzie byliśmy pełnoletni, ale wyjazd szkolny, więc było trochę przygód z tym alkoholem. Dziś, jako profesjonalny sportowiec, nie piję – odpowiedział Kuba.

Cały wywiad z Przygońskim o jego pierwszych razach znajdziecie w nowym numerze CKM.

Kim jest Kuba Przygoński?

Kuba Przygoński jest byłym motocyklistą, dziś jest najlepszym polskim kierowcą rajdowym. Jego występy w rajdzie Dakar elektryzują fanów i kibiców. Przygoński od 13 roku życia ścigał się na motocyklu. Startował w motocrossowych Mistrzostwach Polski. W 2004 roku wywalczył złoto na Mistrzostwach Świata, został też mistrzem Polski w enduro w klasie E2.

Kuba Przygoński w teamie Orlen, wypadek

W 2007 roku Przygoński wystartował w eliminacji Mistrzostw Świata Cross Country i stał się członkiem Orlen Team (razem z Jackiem Czachorem, Markiem Dąbrowskim i Krzysztofem Hołowczycem).

Tomasz Kot, Marcin Prokop, Kuba Przygoński ze statuetkami Esquire Awards

W 2008 roku zdobył wicemistrzostwo świata FIM. W 2009 roku po raz pierwszy wystartował w Rajdzie Dakar.
W 2014 roku Kuba Przygoński miał wypadek na motocyklu – złamał kręgosłup. Przeszedł wielomiesięczną rehabilitację i wrócił do ścigania. W 2015 roku wystąpił po raz ostatni w Rajdzie Dakar na motocyklu.W tym samym roku przesiadł się do samochodu rajdowego. W 2019 roku Kuba Przygoński wywalczył 4. miejsce w Rajdzie w kategorii samochodów. Było to najlepsze miejsce zawodnika w jego karierze i najlepszy wynik w historii startów zespołu Orlen Team.

Jakub Przygoński – żona i dzieci

Jakub Przygoński spotykał się kiedyś z Marceliną Zawadzką. Rodzinę założył z obecną żoną, Justyną. W rozmowie z Vivą Kuba mówił o żonie:

Mamy fajny związek. Wiedziała, za kogo wychodzi i że motosport jest ważną częścią mojego życia. Zresztą Justyna też ma swoją pasję. Razem z koleżanką zajmują się firmą odzieżową, stworzyły własną markę i to bardzo Justynę pochłania. Rozumie więc, że pasji nie można nikomu odbierać i zakazywać. Bo wtedy człowiek nie jest szczęśliwy. My się uzupełniamy, wiele decyzji podejmujemy wspólnie, doradzamy sobie praktycznie we wszystkich sprawach.

Para ma dwie córeczki – starszą Ninę i młodszą, która urodziła się we wrześniu 2018 roku.

Kuba Przygoński Kuba Przygoński
Kuba Przygoński Mateusz Szymkowiak