8. edycja programu „Love Island. Wyspa miłości” zakończyła się wielkim skandalem. Para, która zajęła 2. miejsce w finale, czyli Bartek i Jaqueline poinformowali jeszcze na lotnisku w drodze do Polski, że już nie są razem. Jak się później okazało, Jaqueline zastała Bartka w łóżku z Karoliną.

Albert z „Love Island” kręci z uczestniczką „Hotelu Paradise”. Pojawili się razem na imprezie…

Bartek tłumaczy, dlaczego nie wyszło z Jaqueline

Następnego dnia głos zabrała Karolina. Tłumaczyła, że pomiędzy nimi cały czas coś iskrzyło, ale obydwoje nie potrafili się do tego przyznać przed kamerami.

Bartłomiej Ratajczak do tej pory milczał i nie komentował całej afery w roli głównej ze sobą. W środowy wieczór koszykarz wydał oświadczenie na swoim Instagramie, w którym wyjaśnia, dlaczego jego relacja się nie udała z Jaqueline.

Ustosunkowując się do sytuacji związanej z moją parą programową i wydarzeniami zaistniałymi w programie wskazuję, co następuje. Nie da się zaprzeczyć, że moja para programowa została przedstawiona widzom programu wybitnie pozytywnie, co jednak nie do końca odzwierciedlało rzeczywistość. Nie można zapominać, że odcinek ukazywał jakieś 45 minut z całej spędzanej przez nas doby. Osobiście ciężko było mi się zaangażować w 100% w relację z Jaqueline – zaczął.

Sylwia Madeńska o sprawach sądowych ze swoim eks Mikołajem Jędruszczakiem z „Love Island”

Uważa, że Jaqueline była na niego zamknięta i mało o sobie mówiła, tłumacząc to obecnością kamer. Okazuje się, że codziennie pomiędzy nimi dochodziło do spięć:

Nie zgadzaliśmy się z sobą w wielu kwestiach i niemalże codziennie były między nami sprzeczki, co nie było praktycznie w ogóle wyemitowane w programie (poza konkursem całowania). Codziennie w wielu sytuacjach słyszałem sformułowania: „tego nie lubię”, „nie rób mi tak” (…) – czytamy w oświadczeniu.

Zdradza też, co działo się, kiedy mieli wolne od kamer. Przyznaje, że wówczas Jaqueline nie nawiązywała z nim kontaktu:

„(…) W każdym tygodniu mieliśmy dzień wolny od kamer, który spędzaliśmy bez naszych par. Wcześniej, będąc w parze z Karoliną w te dni i tak nawiązywałem z nią drobny kontakt, czyniliśmy sobie drobne uprzejmości, szukaliśmy się wzrokiem. Z Jaqueline wyglądało to tak, że przez cały ten dzień traktowała mnie jak powietrze i ignorowała. Takie momenty wzbudziły we mnie przekonanie, że tym bardziej po programie niczego nie stworzymy, jak wrócimy do swojej codzienności (…)” – stwierdza.

Sofi komentuje związek Bartka i Karoliny: „Ja nie kupuję tej historii” (WIDEO)

Zapewnia, że nie zdradził Jaqueline od razu po finale i tłumaczy, jak wyglądały te dni po finale tuż przed powrotem do Polski:

Wyjaśnić trzeba, że po nagraniu finałowego odcinka udaliśmy się na trzy dni do hotelu w oczekiwaniu na powrót do Polski.(…) W pierwszą noc do późnych godzin rozmawiałem z Karoliną, a później wróciłem spać sam, nie do Jaqueline tylko do osobnego pokoju. Dopiero w następną noc zostałem przyłapany z Karoliną w sytuacji sam na sam – tłumaczy.

Na koniec publicznie przeprosił Jaqueline za całą sytuację:Chciałbym przeprosić Jaqueline, nie za zdradę, bo moim zdaniem nie tworzyliśmy związku, ale przede wszystkim za brak szczerości i niedogodności z tym związane. Sama Jaqueline przyznała zresztą, że nie otworzyła serca przede mną. Jaqueline jest fantastyczną kobietą zasługującą na wszystko, co najlepsze, ale nam zupełnie nie było po drodze”. 

Jaqueline Sgonina szybko odpowiedziała na oświadczenie Bartka. Pod postem napisała krótko i dosadnie, że przyjmuje przeprosiny:

Przeprosiny przyjęte. Wszystkiego dobrego – napisała Jaqueline.

IG/loveislandwyspamilosci

IG/loveislandwyspamilosci

IG/loveislandwyspamilosci

IG/loveislandwyspamilosci