Magdalena Lamparska (32 l.) jest jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Gwiazda wykorzystuje swoją rozpoznawalność, biorąc udział w akcjach społecznych. Efektami współpracy z fundacja Rak’n’Roll jest sesja, która pojawiła się na Instagramie gwiazdy.

Magdalena Lamparska opublikowała MAGICZNE zdjęcie z synkiem. „Moja najważniejsza rola życia”

Łysa Magdalena Lamparska

Październik, już tradycyjnie, jest miesiącem walki z rakiem piersi. Aktorka postanowiła wziąć udział w akcji Na peruki, która gromadzi pieniądze przeznaczane na peruki dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową. W akcji wzięły udział również Urszula Dembska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Katarzyna Herman oraz Anna Skura. Na ich profilach pojawiły się zdjęcia w charakteryzacjach pozbawiających ich nie tylko włosów, ale również rzęs.

Oprócz zdjęć, zostały opublikowane filmiki przedstawiające reakcje znanych kobiet na swój odmieniony wygląd. Zdjęcia opatrzono napisem „To nie ja”. Autorką fotografii jest ceniona artystka Zuza Krajewska.

Swoimi odczuciami panie podzieliły się w postach.

Po charakteryzacji odwrócono moje krzesło. Kiedy spojrzałam w lustro, zobaczyłam siebie i pomyślałam „to nie ja”. Byłam naga. To było dla mnie bardzo mocne doświadczenie. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam i przede wszystkim, tego co poczułam. Bez włosów czułam się naznaczona. Czułam każde spojrzenie. Przez krótką chwilę w minimalny sposób mogłam poczuć to, co czują dziewczyny, które przechodzą przez raka i nie mają włosów. Ile kosztuje je każde wyjście z domu, każde spojrzenie? I najważniejsze, jaką ulgę daje im peruka – napisała Lamparska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agnieszka Sienkiewicz-Gauer (@agnieszka_sienkiewicz_official)

W podobnym tonie był utrzymany wpis Agnieszki Sienkiewicz.

Patrząc w lustro po charakteryzacji, trudno mi było poznać w nim samą siebie. Czułam się naga, bezbronna i skrępowana. Trudno jest też wyobrazić sobie, że te kobiety czują się tak każdego dnia. Podczas każdego spojrzenia w lustro i podczas każdego wyjścia z domu, kiedy patrzą na nie inni.

Agnieszka Sienkiewicz zrobiła tort dla córki. Smakowicie wygląda? „Toczymy się od nadmiaru słodkości”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Katarzyna Herman (@katkaherman)

Katarzyna Herman zaapelowała, aby pamiętać, że wczasach pandemii są inne choroby.

Prawda jest taka że to ja, ale bez włosów i brwi -szok ,jak wyjść na ulicę ? Prawda jest taka że Dziewczyny, chorujące na raka, które straciły włosy cierpią dużo mocniej niż przy amputacji piersi -Pomóżmy im poczuć się sobą -zbieramy pieniądze na peruki -kiedy COVID bije rekordy pamietajmy o tych co chorują na inne choroby – napisała aktorka.

Urszula Dębska postawiła sprawę jasno.

TO NIE JA. To dziewczyny przechodzące przez raka są w potrzebie.

Urszula Dębska kilka lat temu

Szczegóły akcji można znaleźć na stronach fundacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Urszula Dębska (@urszula_debska)

Magdalena Lamparska w białej stylizacji

Magdalena Lamparska/fot. AKPA

Magdalena Lamparska na czerwonym dywanie

Magdalena Lamparska/fot. AKPA

Magdalena Lamparska na ściance

Magdalena Lamparska/fot. AKPA