Maciej Musiałowski, to jeden z najbardziej utalentowanych artystów w Polsce. W serialu „Druga Szansa” pokazał swoje muzyczne zdolności, a w filmie „Sala samobójców. Hejter” swoje aktorskie atuty. W tym roku kończy 30 lat i z tej okazji spełnił swoje największe marzenie. Podzielił się z tym w podcaście Żurnalisty.

Maciej Musiałowski chce wystąpić na Eurowizji!

Maciej Musiałowski zakupił pałac

Maciej Musiałowski opowiedział u Żurnalisty o swoim dzieciństwie, marzeniach i planach na przyszłość, a także zdradził, że stał się dumnym posiadaczem Zamku w Domanicach na Dolnym Śląsku, z którym wiąże wiele planów. Będzie on siedzibą Fundacji Rodziny Musiałowskich, a także planowanego na sierpień tego roku Festiwalu Sztuk Zjednoczonych.

Uważam, że zamki i pałace potrzebują artystów, jak rośliny deszczu i potrzebują być wypełnione sztuką, bo same w sobie są sztuką architektoniczną, są świadkiem historii i ewolucji kultury. Zamek w Domanicach ma w sobie ślady historii średniowiecza, renesansu, baroku czy klasycyzmu. Myślę, że właśnie symbolem sztuki jest ten zamek na skale nad rzeką, który wzywał mnie całe życie i który mnie w końcu znalazł – Maciej Musiałowski.

Maciej Musiałowski przywraca dawną świetność pałacowi w Domanicach na Dolnym Śląsku, w samym centrum Europy między Warszawą, Berlinem a Pragą. Pierwsze informacje o tym wyjątkowym obiekcie sięgają Średniowiecza.

Maciej Musiałowski i Vanessa Aleksander są parą? Trzymali się za ręce!

Przez ponad osiemset lat historii posiadłość zamieszkiwała między innymi rodzina królewska Brandenburgów. Natomiast jednym z ostatnich właścicieli nieruchomości był Związek Artystów scen Polskich, który dokonał w zamku najpotrzebniejszych prac remontowych takich jak wymiana dachu i wzmocnienie konstrukcji, ocalając tym samym znajdujące się wewnątrz bezcenne freski, piece kaflowe, sztukaterie oraz witraże.

Pałac położony jest na skale, wokół której płynie rzeka. Do posiadłości przynależy kilkuhektarowy park.

Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski w pierwszym wspólnym singlu. Wyglądają jak Lady Gaga i Bradley Cooper

Maciej Musiałowski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

 Maciej Musiałowski, fot. Baranowski/AKPA