Magda Stępień niedawno, po 3 tygodniach nieobecności wróciła do social mediów, niestety z łamiacą serce wiadomością – celebrytka wyznała, że musi walczyć o życie swojego synka, ponieważ u 6-miesięcznego Oliwiera wykryto bardzo rzadko występujący guz wątroby. Jakiś czas temu w relacji na Instagramie dziękowała wszystkim za wsparcie i prosiła o modlitwy, ponieważ jak pisała „żadne pieniądze na tę chwile nie są w stanie nam pomóc”.

I chociaż w Polsce faktycznie szanse na wyleczenie małego Oliwiera wynoszą ok. 2%, z pomocą Anny Lewandowskiej udało się znaleźć klinikę w Izraelu, w której opracowywane są najnowsze metody leczenia chorób nowotworowych. Z tej okazji Magda Stępień zorganizowała dla swojego dziecka zrzutkę, o której poinformowała fanów na Instagramie. „To moja jedyna nadzieja. Nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdybym tej szansy mojemu dziecku nie dała. (…) Dlatego proszę Was – ludzi o wielkich sercach, o wsparcie finansowe, bo sami nie damy rady takiej kwoty w tak krótkim czasie uzbierać” – apelowała do internautów.

Magda Stępień rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla syna. Pomogła jej Anna Lewandowska

Magda Stępień w 7 godzin zebrała pieniądze na leczenie Oliwiera!

Zbiórka odbiła się szerokim echem w mediach i do nagłaśniania jej dołączyło wiele znanych nazwisk. Do pomocy nawoływały zarówno koleżanki Magdy z „Top Model” takie jak Anna Markowska czy Aleksandra Żuraw, ale też wielu artystów i muzyków – wśród nich między innymi Marina, Joanna Jabłczyńska czy Anna Wendzikowska.

Magda Stępień w 7 godzin zebrała pieniądze na leczenie Oliwiera! "Udało się synku, lecimy"

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień się nie poddaje! Wrzuciła nowe zdjęcie ze szpitala: „jedziemy z tym rakiem”

Jak się okazuje wystarczyło tylko 7 godzin, by wspólnymi siłami uzbierać potrzebną kwotę 350 tysięcy złotych. Teraz szczęśliwa i wzruszona Magda Stępień podziękowała za całe wsparcie i ze łzami w oczach przyznała, że otrzymane od ludzi dobro budzi w niej nadzieję.

Udało się synku, lecimy! Lecimy do Izraela! – tymi słowami skierowanymi do trzymanego w ramionach Oliwiera modelka rozpoczęła nagranie

Następnie zwróciła się do wszystkich, którzy zaoferowali swoją pomoc:

Kochani, dziękuje z całego serca. Naprawdę, jeden dzień i mamy całą kwotę dzięki Wam wszystkim, każdemu kto wpłacił cokolwiek, Oliwier znajdzie się w Izraelu i tam będzie walczył o życie. Dziękujemy.

Magda Stępień w 7 godzin zebrała pieniądze na leczenie Oliwiera! "Udało się synku, lecimy"

fot. Instagram: magdalena___stepien

Wcześniej wspomniała też, że jest już na etapie wypełniania potrzebnych papierów, by oboje mogli pojechać do kliniki w Izraelu:

Ja właśnie otrzymałam dokumenty z Izraela, które muszę wypełnić i myślę, że w ciągu tygodnia lub dwóch znajdziemy się już tam na miejscu i będziemy próbować ratować mojego synka.

Pozostaje tylko życzyć im powodzenia i sił w dalszej walce!

Magda Stępień teraz walczy nie tylko z nowotworem syna! Zabrała głos

Magda Stępień się nie poddaje! Wrzuciła nowe zdjęcie ze szpitala

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień się nie poddaje! Wrzuciła nowe zdjęcie ze szpitala

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień wyjechała na miesiąc pławić się w luksusach. Wiemy GDZIE!

Magda Stępień, fot. Instagram: magdalena___stepien

Magdalena Stępień spełniła swoje marzenie i poleciała na Malediwy

Magdalena Stępień, fot. Instagram: magdalena___stepien