Małgorzata Kożuchowska w 2014 roku została matką. Na świat przyszło jej pierwsze dziecko, syn Jan Franciszek. Aktorka doczekała się dziecka z Bartłomiejem Wróblewskim, którego poznała w 2005 roku, a trzy lata później byli małżeństwem. Kożuchowska rzadko porusza kwestie z życia prywatnego, ale zdarza jej się nieco zdradzić. Tym razem otworzyła się w wywiadzie dla portalu „Baby by Ann”.

Małgorzata Kożuchowska zdradziła, jak dba o cerę. Dzięki TYM zabiegom zachowuje MŁODY wygląd

Małgorzata Kożuchowska walczyła o ciążę

Syn Małgorzaty Kożuchowskiej przyszedł na świat, kiedy ta miała 43 lata. Aktorka od zawsze chciała mieć dziecko, ale nie chciała ulegać presji i uznała, że kiedy faktycznie poczuje, że to jest moment na powiększenie rodziny, wtedy się na to zdecyduje.

Zawsze widziałam siebie jako mamę. Starałam się nie ulegać żadnym namowom ani presji, szczególnie tej z zewnątrz. Czekałam na taki moment w swoim życiu, kiedy będę mogła sama przed sobą uczciwie stwierdzić: Chcę mieć dziecko, chcę być mamą. Teraz. I taki moment przyszedł , a wtedy byłam już po 40-stce – zdradziła.

Już na początku ciąży okazało się, że w przypadku Małgorzaty Kożuchowskiej nie było łatwo. Na szczęście los się do niej uśmiechnął, a ona też trafiła na dobrych lekarzy.

Pani doktor później powiedziała mi, że z medycznego punktu widzenia na zajście w ciążę miałam…2% szans – wspomina Kożuchowska.

Małgorzata Kożuchowska DUMNA z 5-letniego syna. „Obserwowałam, czy nie będzie mu szkoda”

Małgorzata Kożuchowska o trudnej ciąży

W związku z tym, że ciąża Kożuchowskiej nie była łatwa, aktorka musiała o siebie wyjątkowo dbać. To wiązało się z rezygnacją z różnych projektów. Dla Małgorzaty było to trudne, bo nie chciała rezygnować z pracy, ale też dlatego, że bardzo wcześnie musiała poinformować współpracowników o swojej ciąży.

Było to dla mnie o tyle ciężkie, że przecież do trzeciego miesiąca ciąży w ogóle nie powinno się nikomu o niej mówić, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Ja o swojej ciąży musiałam poinformować innych już w drugim tygodniu, bo nic innego nie usprawiedliwiałoby mojej rezygnacji z grania w spektaklu na krótko po jego premierze – powiedziała.

Rezygnacja z pracy i z jakiejkolwiek aktywności fizycznej była trudna dla aktorki, która przed zajściem w ciążę prowadziła aktywny tryb życia. Po rozmowie z lekarzem uświadomiła sobie, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce urodzić upragnione dziecko.

Pamiętam ten moment, kiedy mówiłam swojemu lekarzowi: Rozumiem, że mam leżeć, ale chyba z psami do ogrodu to mogę wyjść? Usłyszałam: Proszę Pani, Pani ma leżeć w pozycji horyzontalnej, a wstawać proszę bardzo ostrożnie i tylko wtedy, jeżeli rzeczywiście jest taka potrzeba. Posiłki raczej też należy jeść w pozycji półleżącej. Dopiero wtedy dotarła do mnie powaga sytuacji w jakiej się znalazłam – wyznała Kożuchowska.

ZOBACZ TEŻ:

Marcin Tyszka pokazał zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej z odsłoniętym brzuchem BEZ RETUSZU

Małgorzata Kożuchowska w sportowym stroju w młodości. „Jaka fitnesiara cudna!”

Małgorzata Kożuchowska na sciance

Małgorzata Kożuchowska/fot. AKPA

Małgorzata Kożuchowska na sciance

Małgorzata Kożuchowska/fot. AKPA