Ewa Drzyzga zasłynęła prowadzonym w latach 2000-2016 talk-show „Rozmowy w toku”, za który została nagrodzona Wiktorem w kategorii „Osobowość telewizyjna”, a także trzema Telekamerami i Złotą Telekamerą.

We wrześniu 2020 roku ku zaskoczeniu wszystkich dołączyła do prowadzących „Dzień Dobry TVN”.

Ewa Drzyzga: Zaznaczam miną, że takiego języka nie aprobuję

Małgorzata Ohme i Anna Kalczyńska podsumowały Ewę Drzyzgę

Początkowo wiele osób wyraziło zaskoczenie tą informacją, ponieważ Ewa bardzo długo była postrzegana jako zbyt poważna i niedostępna, a fani obawiali się, że zabraknie jej poczucia humoru, którym od czasu do czasu prowadzący śniadaniową ramówkę raczą widzów.

Ocieplić wizerunek Ewy Drzyzgi postanowiła jej koleżanka i współprowadząca „Dzień Dobry TVN” Małgorzata Ohme, która jest pod wrażeniem odwagi Ewy, która popchnęła ją do tego, by próbować swoich sił w nowej roli:

Właśnie dlatego podziwiam ją za to, że nie bała się pójść w nowe. „Rozmowy w toku” były wielkim sukcesem, ugruntowały jej pozycję w roli eksperta i świetnej dziennikarki, dlatego uważam, że przejście do „DD TVN”, było nieco ryzykowne dla jej kariery. Przyjmując tę pracę, Ewa udowodniła, że jest bardzo odważna i że jest dziennikarką wszechstronną

Dodała też, że chociaż Ewa Drzyzga wydaje się być zimna i niedostępna, tak naprawdę przy bliższym poznaniu jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą:

Ludzie zakładają, że ona trzyma innych na dystans, tymczasem Ewa ma fantastyczne poczucie humoru, a poza tym coś dzikiego i nieokiełznanego, czego na wizji nie widać. Drzemie w niej taki mały, sympatyczny wariat i jest w niej więcej szaleństwa, niż nam się wydaje. (…) Ewy nie da się nie lubić, bo to ciepły i dobry człowiek. Nigdy nie gwiazdorzy i nie zadziera nosa, jest fajną, życzliwą osobą. Cieszę się, że dzięki pracy w „DD TVN” ludzie mogą zobaczyć jej inne, mniej poważne oblicze.

Równie dobrą opinię o dziennikarce mają koledzy z pracy i osoby z produkcji „Dzień Dobry TVN”. Jedna z nich w rozmowie z Faktem zdradziła, że Ewa jest prawdziwą profesjonalistką i dziennikarzem z powołania:

Zawsze punktualna i świetnie przygotowana, bardzo często sama proponuje wydawcom tematy zdrowotne, które potem pojawiają się w telewizji. Ewa wzbudza ogromny respekt na korytarzach „DD TVN”, ze względu na swoją pozycję i doświadczenie, ale wystarczy ją bliżej poznać, żeby odkryć jej drugie oblicze i przekonać się, że jest otwarta i serdeczna

A jaka jest Ewa Drzyzga prywatnie? Na to pytanie odpowiedziała Anna Kalczyńska:

Ewa jest pełna empatii, spokoju i opanowania, to bardzo fajna koleżanka, normalna i ciepła osoba – mówi nam Kalczyńska i dodaje, że mocną stroną Ewy Drzyzgi jest szczerość. – Zawsze mówi ludziom to, co myśli i nie będzie milczeć, kiedy coś ją drażni czy irytuje

Zaskoczeni?

Ewa Drzyzga miała romans z prezenterem z TVN-u. Mężczyzna wyjawił, co było powodem ich rozstania

Jak Ewa Drzyzga zmieniła się w ciągu 16 lat prowadzenia talk-show?

Ewa Drzyzga/fot. AKPA

ewa-drzyzga-R1

ewa-drzyzga-pt-02

Ewa Drzyzga nową prowadzącą w "DDTVN".

Ewa Drzyzga, fot. Baranowski Michał/AKPA.

ewa-drzyzga-1

ewa-drzyzga-pt

scena z: Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Małgorzata Ohme w DDTVN przyznaje, że korzysta z BOTOKSU

Anna Kalczyńska pod studiem DDTVN.

Anna Kalczyńska, fot. AKPA.

Anna Kalczyńska zabrała dzieci na ŚCIANKĘ! „Dzieciaki garną się do mediów”