Marcin Prokop i Szymon Hołownia przez 11 lat zabawiali wspólnie ludzi na planie show „Mam talent” i zjednali sobie serca wielu fanów. Napisali też wspólnie trzy książki, jednak ich drogi rozeszły się, gdy Szymon Hołownia odszedł z telewizji i ogłosił start w wyborach razem ze swoją partią „Trzecia Droga”. Jego decyzja o politycznej ścieżce kariery początkowo zaskoczyła Prokopa, który obawiał się, czy nie straci przyjaciela na rzecz typowego w polityce zepsucia i korupcji, o czym jeszcze kilka miesięcy temu mówił w wywiadzie dla Kanału Sportowego:

Moja teoria jest taka, że polityka jest w stanie zepsuć i zdeprawować najbardziej szlachetnych ludzi (….) W niektórych kwestiach znam go lepiej niż on sam siebie i absolutnie wierzę w szczerość jego intencji. Wierzę, że on chce dobrze, chce coś zmienić i ma na to pomysł. […] Ciekaw jestem, czy jeśli dojdzie do władzy, ta teza o tym, że polityka psuje ludzi i ich korumpuje, sprawdzi się, bo jeśli nie, będę musiał zmienić swój pogląd na temat polityki.

Gdy jednak ogłoszono wyniki wyborów z 15 października i okazało się, że PiS stracił władzę w Polsce, a koalicję w sejmie stworzy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica, Prokop napisał na Instagramie:

Dostrzegam pewną nadzieję.

Chajzer ZAMIAST Hołowni w Mam talent? Pasuje do Prokopa?

Marcin Prokop o Szymonie Hołowni. Mówi o początkach znajomości

Teraz dziennikarz udzielił wywiadu w programie „W Trójkącie”, gdzie porozmawiał z Agnieszką Woźniak-Starak oraz Gabi Drzewiecką. Wśród tematów nie mogło oczywiście zabraknąć dawnego telewizyjnego kompana, Szymona Hołowni. Marcin Prokop wrócił wspomnieniami do początków swojej znajomości i współpracy z Szymonem. Okazuje się, że ten przezabawny duet, który pokochały miliony widzów był pomysłem… Edwarda Miszczaka:

Dość ryzykowne połączenie dwóch ludzi z zupełnie różnych parafii – dosłownie – czyli mnie i Szymona Hołowni, na którym wszyscy – znowu nomen omen – postawili krzyżyk, stwierdzili, że to się na pewno nie uda, że to głupi pomysł… Edward Miszczak miał swoje przebłyski geniuszu i to był jeden z nich. Żeby zestawić ze sobą dwa bieguny i zobaczył, jak między nimi płynie prąd. (…) Szymon był sobą, ja byłem sobą i graliśmy w otwarte karty. Nie hamowaliśmy się, nie daliśmy sobie pisać żartów. Wchodziliśmy na antenę i jechaliśmy z głowy.

Jednocześnie przyznał, że sam rozważał odejście z telewizji, gdy Hołownia zdecydował się zająć polityką:

Nagle troszkę jedno dziecko zostało na placu zabaw, a drugie poszło się bawić z innymi dziećmi w zupełnie innym departamencie.

Prokop w trakcie rozmowy podkreślił, że decyzja Szymona o odejściu z „Mam Talent” nie była dla niego zupełnym zaskoczeniem i się tego spodziewał:

Zawsze wiedziałem, że Szymon się oderwie od „Mam Talent”. Od pierwszej edycji właściwie już się odrywał. To nigdy do końca nie był jego lot, jego program. Potraktował to trochę jako poligon doświadczalny, uczący go publicznych występów, zarządzania emocjami tłumu. Wszystkie te rzeczy, które w niedawnej debacie parlamentarnej wykorzystał, to są rzeczy, które nabył w tym programie.

Dziennikarz przyznał jednak, że choć dziś Hołownia kreuje się na szanowanego polityka, on patrząc na niego, wciąż widzi współprowadzącego telewizyjne show:

Patrząc na niego teraz, jak występuje jako polityk, widzę gościa, który jeszcze 15 lat temu był… Przepraszam, Szymon, kocham Cię, ale byłeś drewnem no, byłeś Pinokiem telewizyjnym. A teraz jako człowiek, który się nieprawdopodobnie szybko uczy, jest przeinteligentny i bardzo bystry, od pierwszej edycji obserwował, jak to się robi, z jakich to jest śrubek poskładane. Widziałem, że mapuje sobie tę rzeczywistość, i potem nagle krok po kroku, z edycji na edycję i potem właściwie ja musiałem go ścigać, a nie on mnie.

Prokop otworzył się również w temacie początków znajomości z Hołownią. Panowie poznali się na długo przed programem „Mam Talent”, a połączyła ich… nietypowa propozycja pracy:

Dość długo znaliśmy się jeszcze z rynku prasowego. Pamiętam, że jeszcze w „Machinie” podbił do mnie chłopak z Białegostoku mówiący jeszcze ze specyficznym akcentem, który przedstawił mi się jako były zakonnik, gorliwy chrześcijanin i człowiek z zupełnie innej bajki niż moja, który zaproponował mi tekst wcieleniowy o pracy w sekstelefonie. Pomyślałem sobie – ciekawe, jak taki typ włączony w krwiobieg czegoś, co zupełnie nie jest jego światem, z tego wybrnie. Napisał super błyskotliwą rzecz, bardzo fajny materiał, który odbił się szerokim echem.

Gwiazdy reagują na wyniki wyborów: Kozidrak, Rusin, Kurdej-Szatan, Prokop, Deląg…

Marcin Prokop pokłada nadzieje w Szymonie Hołowni i jego partii politycznej?

Marcin nawiązał też do swojej dawnej wypowiedzi z Kanału Sportowego, gdzie obawiał się, czy scena polityczna nie „zepsuje” jego dawnego telewizyjnego partnera. Prokop postanowił zaufać koledze, z nadzieją, że uda mu się coś zmienić na dobre w kraju:

Spodziewałem się, że wejdą do parlamentu i osiągną próg. Ja bardzo ufam ocenie Szymona. Wiem, że to, co on robi, że po pierwsze wynika z dobrych intencji. Wierzę w to, że jest w polityce dla dobrych intencji. A po drugie, że on wie, co robi. Że nie robi ruchów przypadkowych. Oczywiście zdarzają się błędy, potknięcia, wynikającego z tego, że on jeszcze nie do końca potrafi obsługiwać tę nową rzeczywistość, natomiast strategicznie, ja mu ufam. Wierzę, że to, co robi, ma sens.

Hołownia ma pomysł na rozwiązanie sporu o prawo aborcyjne. Jest jeden warunek

pasekkozak

Szymon Hołownia BOI SIĘ o żonę. „Nie chcę, by poszła NA WOJNĘ”

scena z: Szymon Hołownia, SK:, , fot. AKPA/AKPA

12.04.2008 Warszawa
Po raz siodmy zostala przyznana nagroda im. bp Jana Chrapka Slad. Nagroda jest przyznawana ludziom mediow, przyczyniajacym sie do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Gala odbyla sie w domu arcybiskupow warszawskich przy ul. Miodowej.
N/Z: Szymon Holownia,Image: 439650658, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Marek Kudelski / Forum

Szymon Holownia w garniturze

Szymon Hołownia, fot. Baranowski/AKPA

scena z: Szymon Hołownia, Marcin Prokop, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

scena z: Marcin Prokop, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Marcin Prokop, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Marcin Prokop, fot. Piętka Mieszko/AKPA

503-mam-talent-prokop-holownia-9