Dlaczego niektóre dziewczyny zakochują się szczęśliwie, tworzą zdrowe relacje i świetnie odnajdują się w swoich związkach?

Zobacz: Paulina Młynarska porównała Matkę Teresę do psychopatki!

A dlaczego inne ciągle trafiają jak kulą w płot? Zakochują się w niewłaściwych facetach, cierpią, kochają i nienawidzą jednocześnie?

Myślałyście kiedyś o tym?

Paulina Młynarska (45 l.) była w wielu związkach. Cztery razy wychodziła za mąż. Dziś w końcu jest w udanym związku, ale nie chce wiązać
się „papierkiem”. Choć wie, że jej obecny partner jest tym jedynym:

To w nim właśnie jestem zakochana! I zawsze będę. Bo to najfajniejszy facet na świecie! – mówi Paulina o Simonie, Australijczyku, którego poznała w Grecji.

Skąd Paulina wie, że to związek idealny? Skąd pewność, że nie to nie kolejny toksyczny układ?

Najważniejszym sygnałem jest tempo – mówi o toksycznych relacjach dziennikarka. – Jeżeli facet osacza cię, zaczyna za bardzo ingerować w twoje życie, wydzwania i wypisuje co pięć minut – uciekaj. jak zaczyna tobą manipulować, zmuszać cię do różnych rzeczy czy decyzji, robi ci sceny zazdrości – do widzenia! Nie lubi twoich znajomych, krytykuje cię, rzuca seksistowskie teksty, upija się, robi różne rzeczy, z którymi nie czujesz się
komfortowo, umniejsza twoją wartość, to wiej, kicia, wiej!
– mówi Młynarska.

Czytaj też: Wygraj warsztaty Miejsce Mocy z Pauliną Młynarską!

Na pytanie, czy zdaje sobie dziś sprawę z tego, dlaczego wcześniej wybierała trudne związki, Paulina odpowiada:

Tak to zwykle jest, że dziewczyna przyuczona do życia w konflikcie, szuka sobie faceta na wzór modelu, który poznała w domu rodzinnym, a to gotowy scenariusz na dramat. Po prostu nie potrafiłam wytrzymać bez tego kręcenia się na karuzeli napięcia, którą znałam od lat dziecinnych. Bo toksyczne związki są bardzo podniecające, to są wielkie emocje, adrenalina, ciągła góra – dół, a to uzależnia – mówi Młynarska.

I dodaje:

I gdybym nie była po terapii, nie miała przepracowanego tego wszystkiego, to pewnie nawet nie zwróciłabym uwagi na Simona, mężczyznę, po którym już od pierwszego wejrzenia wiesz, że nie jest Mr Problem. Ale na szczęście, kiedy los nas zderzył ze sobą w Grecji, w małym porcie pod wiatą, oboje byliśmy na siebie gotowi… – mówi Paulina.

Cały wywiad z Pauliną Młynarską znajdziecie w nowym Cosmopolitan.

Masz problem z facetem? Paulina Młynarska mówi, jak rozpoznać toksyczny związek

Masz problem z facetem? Paulina Młynarska mówi, jak rozpoznać toksyczny związek

Masz problem z facetem? Paulina Młynarska mówi, jak rozpoznać toksyczny związek

Masz problem z facetem? Paulina Młynarska mówi, jak rozpoznać toksyczny związek