W sobotę Polki świętowały 102. rocznicę uzyskania czynnych i biernych praw wyborczych. Setki osób wykorzystały ten dzień do zamanifestowania sprzeciwu w związku z decyzją o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Wśród protestujących znalazła się Matylda Damięcka.

Mateusz Damięcki broni żony. „Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem”

Matylda Damięcka pobita przez policjanta?

Wszystko wskazuje na to, że Matylda Damięcka nie będzie miło wspominała sobotniego wyjścia. A to wszystko za sprawą pacyfikacji tłumu wspomaganego przez oddziały antyterrorystyczne.

Na nagraniu opublikowanym przez Matyldę widać zamaskowanego policjanta, który wchodzi w grupkę ludzi, szukających wyjścia z ulic zablokowanych przez funkcjonariuszy. Po chwili słychać krzyk „Co to było, ku*wa?” i widać jak autorka nagranie próbuje nawiązać kontakt z policjantem, który najprawdopodobniej uderzył ją niezidentyfikowanym przedmiotem w głowę. Zamaskowany funkcjonariusz odszedł jak gdyby nigdy nic.

BARABASZ KOMENTUJE: Kiedy ludzie protestują, załóż sobie fanklub, czyli PR Agaty Dudy (FELIETON)

W następnym nagraniu Matylda oświadczyła, że jej zdaniem pokojowe protesty się skończyły.

Więc chciałam powiedzieć, że chyba właśnie pokojowe protesty, ta ułuda się skończyła, przynajmniej dla mnie. Dostałam od pana policjanta, nie wiem, co miał w ręku, ale nie zdążyłam się zorientować. Mam to nagrane. Welcome in Poland – powiedziała swoim obserwatorom Matylda.

Na kolejnym zdjęciu pokazała zakrwawioną skroń.

Przepraszam czy tu biją? A kto to taki dzielny uderzył mnie krótkofalówką? No kto?

W ostatnich tygodniach polska policja wzbudziła liczne kontrowersje swoimi reakcjami i stosowaniem środków przymusu bezpośredniego w sytuacjach, w których takie rozwiązanie było mocno dyskusyjne.

Agata Duda poparła Strajk Kobiet? Ostatnie zdjęcia wywołały zamieszanie w sieci

Podczas tego samego protestu posłanka Barbara Nowacka została zaatakowana gazem łzawiącym, pomimo faktu przedstawienia funkcjonariuszom legitymacji poselskiej gwarantującej immunitet.

Matylda Damięcka pobita przez policjanta?

Matylda Damięcka pobita przez policjanta?

Matylda Damięcka

Matylda Damięcka, fot. Niemiec/AKPA