Meghan Markle i książę Harry oficjalnie zamknęli brytyjską fundację i zamierzają kontynuować pracę nad rozwojem globalnej organizacji Archewell. Do założenia nowej działalności Meghan i Harry’ego miał „zainspirować” ich roczny syn Archie.

Co pił Harry i Meghan na pierwszej randce? Ujawniono, jak wyglądały początki ich znajomości

Meghan i Harry zamykają fundację

Zgodnie z dokumentami, do których dotarli dziennikarze „The Independent”, organizacja charytatywna Sussex Royal ogłosiła deklarację wypłacalności. Wyznaczono też likwidatora fundacji. Dokumenty zostały złożone w Companies House – odpowiedniku polskiego Krajowego Rejestru Sądowego.

Dokumenty zostały złożone na początku lipca, jednak dopiero teraz została rozpoczęta procedura ich rozpatrywania. Oznacza to, że fundacja Sussex Royal przejdzie formalnie w stan likwidacji, a wszyscy jej powiernicy – z wyjątkiem księcia Harry’ego – ustąpią ze stanowisk. Młodszy syn księżnej Diany będzie pełnił funkcję dyrektora organizacji aż do zakończenia procedury.

Meghan Markle PORZUCIŁA psa. Powód szokuje

Zamknięcie fundacji może być pokłosiem nieudanej próby zarejestrowania słów Sussex Royal jako znaku towarowego. Po silnym sprzeciwie rodziny królewskiej Meghan i Harry wycofali wniosek o zastrzeżenie nazwy nawiązującej do tytułów, z których sami wcześniej zrezygnowali. Co ciekawe, samo słowo królewski (ang. royal) nie jest objęte żadnymi zakazami dotyczącymi zastrzegania, czego najlepszym dowodem jest kanapka McRoyal.

Nowy pomysł byłej pary książęcej składa się z kilku części: strony internetowej, organizacji charytatywnej oraz grupy wsparcia. Tematyka ma poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym, odżywianiem i ogólnym samopoczuciem, co może oznaczać, że Harry i Meghan w praktyce zostaną blogerami. Komentatorzy spodziewają się, że strona będzie nawiązywała w treści i formie do nieistniejącego już bloga Meghan Markle „The Tig”.

Para zapowiedziała, że zdradzi szczegóły w „odpowiednim czasie”.

Pałac Buckingham już DRŻY na myśl o biografii Meghan i Harry’ego

Myślicie, że tym razem się uda?

Książe Harry, księżna Meghan,  fot Stephen Lock/i-Images via ZUMA Press), Forum

Zakamuflowana Meghan Markle

Zakamuflowana Meghan Markle. Fot.Forum/Backgrid USA.

Meghan Markle i Książę Harry na oficjalnym wystąpieniu.

Meghan Markle i Książę Harry na oficjalnym wystąpieniu. Fot.Forum/REUTERS.