Była książęca para zobowiązała się do pokrycia kosztów remontu ich rezydencji po ustąpieniu z obowiązków starszych członków rodziny królewskiej. Jak donosi BBC, Meghan i Harry zwrócili pieniądze do brytyjskiego budżetu.

Meghan Markle i książę Harry podpisali KONTRAKT z Netflixem!

Harry i Meghan – Frogmore Cottage

Frogmore Cottage to dom położony na terenie posiadłości królowej Elżbiety II w Windsorze. Remont nieruchomości pochłonął 2,4 mln funtów i trwał rok. Kiedy został ukończony, para zrezygnowała z pełnienia obowiązków królewskich.

Meghan i Harry OSZALELI na punkcie tej restauracji. Nie jest tam zdrowo!

Miejsce zamieszkania księżnej i księcia Sussexu stało się powodem wielu kontrowersji. Krytykowano głównie bardzo drogi proces przystosowania domu, w którym ostatecznie nikt nie mieszka. Przy okazji podnoszono odwieczny temat finansowania monarchii i ekstrawaganckich wydatków członków rodziny królewskiej.

Kiedy stało się jasne, że Meghan i Harry opuszczą szeregi Windsorów, temat sponsorowania ich posiadłości powrócił jak bumerang. Źródła zbliżone do pałacu informowały, że Megan i Harry wyszli z inicjatywą i sami zaproponowali, że zwrócą pieniądze zainwestowane w nieruchomość.

Rozwiązanie o tyle chwalebne, że o ile Meghan Markle dysponuje majątkiem, na który sama zapracowała, to książę William jest na utrzymaniu wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa od momentu narodzin.

Jak donosi BBC, rzecznik księcia Harry’ego, para uregulowała rachunek i wpłaciła całość kwoty, którą pochłonął remont i obecnie jest wolna od zobowiązań wobec domu królewskiego.

Meghan i Harry postanowili uczcić pamięć o Księżnej Dianie. Oddali jej hołd robiąc TO

Co ciekawe posiadłość ma być do dyspozycji księcia i jego żony podczas pobytów w Wielkiej Brytanii.

Członkowie rodziny królewskiej na oficjalnym wystąpieniu - Meghan uśmiecha się do Kate.

Członkowie rodziny królewskiej na oficjalnym wystąpieniu – Meghan uśmiecha się do Kate. Fot.Forum.

Meghan i Harry, fot. Forum

Księżna Meghan i książę Harry podczas ostatniego wyjścia jako para ksiażęca, fot. Forum

Meghan i Harry, fot.  Dominic Lipinski/Pool via REUTERS

Meghan i Harry w pałacu św. Jakuba, fot. Dominic Lipinski/Pool via REUTERS