Za nami 68. Konkurs Piosenki Eurowizji 2024, który odbył się w Malmo. Tegoroczną Eurowizję wygrała Szwajcaria i reprezentujący ją Nemo z piosenką „The Code”, który zdobył 591 punktów. Druga w kolejności uplasowała się Chorwacja z 547 punktami, a na trzecim Ukraina otrzymując 453 punkty. Luna reprezentująca Polskę z piosenką „The Tower” nie przeszła do finału, a w półfinałach zajęła 12. miejsce.

Wokół występu Luny od początku toczyły się burzliwe dyskusje w sieci. Wielu internautów zarzucało wokalistce brak talentu i plecy w postaci bogatych rodziców, a każdy kolejny występ na żywo 24-latki kończył się lawiną krytyki. Nie inaczej było z występem w półfinale, a jej przegrana dodatkowo dolała oliwy do ognia.

Eurowizja 2024: Luna NIE DOSTAŁA SIĘ do finału! Tak zareagowała na wyniki

Michał Wiśniewski broni Luny po Eurowizji

Teraz głos w sprawie Luny i jej występu na Eurowizji zabrał lider „Ich Troje” – Michał Wiśniewski, który dwukrotnie reprezentował Polskę na Eurowizji, wygrywając krajowe eliminacje: w 2003 roku z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic” i 2006 z „Follow my Heart”. W 2003 roku podczas 43. Konkursu Piosenki Eurowizji Ich Troje zajęło siódme miejsce w finale. Ten wynik do dziś jest drugim najlepszym wynikiem w historii naszego kraju.

Luna odpadła z Eurowizji. Teraz pierwszy raz zabrała głos! „Nie ma tutaj przegranych”

Wiśniewski zwrócił się do osób, które od samego początku negatywnie komentowały i krytykowały występy Luny:

Postanowiłem zabrać głos w sprawie Eurowizji. (…) Troszeczkę ten cyrk jest co roku, więc nie wiem, skąd zdziwienie, że Polska nie dostała się do finału. Moja wypowiedź będzie związana głównie z tym, skąd się w was bierze tyle żółci, żeby niszczyć kogoś, kto pojechał się podłożyć. Muzyka przecież to nie jest sport. (…) Wygrywać to rzecz łatwa, ale sukces ma zawsze wielu ojców, a teraz dziwicie się, że nie dostaliśmy się do finału. Weźcie, wszyscy malkontenci, zorganizujcie swojego reprezentanta takiego, jakiego sobie wymarzycie, namówcie tego idiotę, żeby tam pojechał. Mówię idiotę, bo to jest podłożenie się bez większego wsparcia pod to, żeby później zostać spluwaczką dla tych wszystkich cwaniaczków, którzy mówią: o, jak źle było, dlaczego się nie udało, a wiedziałem od początku.

Jednocześnie zaznaczył, że jego zdaniem najważniejsza zmiana powinna nastąpić już na etapie wybierania kandydata, o którym powinni decydować wszyscy Polacy, a nie Telewizja Polska:

Mówiłem, że fajnie by było, gdyby telewizja pozwoliła wybierać, kogo chcemy wysłać na Eurowizję. Za każdym razem dziwię się, bo to nieważne czy my wybierzemy, czy to wybierze jury — wszyscy robią spluwaczkę z reprezentanta Polski. A to za dużo masła, to nie tak była ubrana, a to nie tak zaśpiewała (…) Ludzie, walnijcie się w te puste łby – podsumował.

Luna ujawnia szokujące kulisy Eurowizji! „Niesprawiedliwości było dużo”

pasekkozak

fot. IG: badzmyrazem.tvp

fot. IG: badzmyrazem.tvp

fot. IG: badzmyrazem.tvp

Na zdj.: Luna, Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Na zdj.: Luna, Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Michał Wiśniewski skazany 

Michał Wiśniewski skazany

scena z: Michał Wiśniewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK:, , fot. AKPA