Michał Wiśniewski w październiku 2021 roku usłyszał zarzuty za wyłudzenie pożyczki na 2,8 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła artystę o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych. Piosenkarz miał w znacznym stopniu zawyżyć swoje zarobki, a także podać nierzetelne dane osoby poręczającej wysokość dochodów. Artysta zrobił to, by otrzymać większy kredyt. Organy prawa zarzucają również Michałowi, że w 2006 roku zaciągnął pożyczkę na kwotę prawie 3 milionów złotych i jej nie spłacił.

30 października media obiegła szokująca informacja – lider „Ich Troje” usłyszał wyrok! Został skazany przez sąd na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł i nakaz pokrycia kosztów procesowych. Wyrok jest jednak nieprawomocny, co oznacza, że Wiśniewski może się jeszcze odwołać.

Michał Wiśniewski skazany na 1,5 roku więzienia!

Niemal natychmiast celebryta wydał pilne oświadczenie, w którym odniósł się do sprawy i podkreślił, że jest niewinny i nie zgadza się z wyrokiem oraz zapowiedział apelację. Jednocześnie podkreślił, że jeśli zajdzie taka potrzeba, z godnością podda się karze:

Ten wyrok jest okropny strasznie. Z godnością zniosę odsiadkę, jeżeli będzie taka potrzeba, bo odsiadka za niewinność, to trochę jak prześladowanie. Chciano nadać SKOK-owi Wołomin i całej aferze twarz, no to nadano. Nazywam się Michał Wiśniewski i jestem niewinny. I co, po aferze? Nie sądzę.

Michał Wiśniewski wydał oświadczenie! „Odsiadka za niewinność, to trochę jak PRZEŚLADOWANIE”

Michał Wiśniewski apeluje do mediów po swoim wyroku. Deklaruje niewinność

Teraz Wiśniewski ponownie zabrał głos i odniósł się do narracji, jaka powstała na jego temat w mediach. Po raz kolejny podkreślił, że jest niewinny:

Mądrzy ludzie zauważyli, że bardzo często trzeba prawdę powtórzyć 2 tys. razy, żeby ta prawda mogła obronić się przed kłamstwem. Więc jeżeli ten komunikat ode mnie nie wybrzmiał, to jeszcze raz: jestem niewinny – powiedział na InstaStories.

Jednocześnie przyznał, że choć wyrok wciąż pozostaje nieprawomocny, media już go osądziły i cierpi na tym cała jego rodzina:

Moje milczenie teraz jest jak najbardziej wskazane, dlatego, żeby to tsunami przeszło, żeby lincz się odbył. On już dawno się odbył, to czują wszyscy moi bliscy i nie mam na to wpływu. Być może wydawać wam się mogło, że nie przejmuję się tym. Nic bardziej mylnego. Powtórzę jeszcze raz, żeby wybrzmiało, a będzie tego o wiele więcej: jestem niewinny, tak się czuję. Nie mogę stwierdzić przed sądem czegokolwiek innego, mimo że może ta kara wyglądałaby inaczej, bo tak się czuję. Ten wyrok jest nieprawomocny!

Na koniec zapowiedział, że zamierza kontynuować swoją działalność muzyczną i przetrwa lawinę oskarżeń, która na niego spadła za sprawą wsparcia bliskich:

Państwo dziennikarze, którzy się nade mną pastwią, (…) niech pamiętają, że karma wraca. Na sam koniec — muzycznie będę robił dalej swoje, tu nic absolutnie się nie zmieniło. Dla mnie po prostu zaczęła się pewna medialna pandemia, ale ponieważ rodzina za mną stoi murem, to jestem pewny, że to wytrzymam.

Michał Wiśniewski straci willę?! Wszystko przez wyrok sądu!

pasekkozak

Michał Wiśniewski komentuje proces z Agatą Buczkowską. Domaga się publicznych przeprosin

Michał Wiśniewski skazany 

Michał Wiśniewski skazany

scena z: Michał Wiśniewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK:, , fot. AKPA

scena z: Doda, Michał Wiśniewski, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Michał Wiśniewski, SK: Kalendarz charytatywny na rzecz Fundacji im. Profesora Zbigniewa Religi, , fot. Baranowski/AKPA

Michał Wiśniewski odpowiada na zarzuty

Michał Wiśniewski, fot.Forum