Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Epidemia dotknęła wielu ludzi, nie omija także znanych osób. Zarażeni okazują się być politycy, aktorzy, sportowcy. Które znane osoby zostały zdiagnozowane pozytywnie i mają Covid-19?

Boris Johnson MÓGŁ ZARAZIĆ Królową Elżbietę koronawirusem? Jest OŚWIADCZENIE

Gwiazdy i znane osoby zarażone koronawirusem

Koronawirus trwa już ponad pół roku w Polsce. Na razie nie zapowiada się, żeby miał nas opuścić. W ostatnich tygodniach wakacji padły rekordowe liczny zarażeń – około 700 osób dziennie. Natomiast w ostatnich kilku dniach wynik pozytywny testu dostało kilka polskich gwiazd, które opowiedziały o chorobie na swoich social-mediach:

Lexy Chaplin – polska youtuberka, która należała do „Domu X”. Ma zaledwie 20 lat, a mimo to koronawirus dał jej w kość:

Nie chcę wokół siebie robić jakiegoś dużego szumu teraz, ale muszę wam coś powiedzieć. Dzisiaj robiłam testy i przed chwilą dostałam wyniki i wynik jest pozytywny. Mam koronawirusa. Jest mi smutno. Dowiedziałam się 15 minut temu, więc nie wiem jeszcze, co się będzie działo. Chciałam wam powiedzieć, bo się ostatnio dziwnie zachowywałam na story, bo się źle czułam i nie wiedziałam, o co chodzi, nie chciałam nic za szybko mówić, ale wyszło, jak wyszło. Im so f*cking sad (…) Dostaję pytania, jak się czuję. Słabo, bardzo słabo, jest mi tak jakoś dziwnie, nie mam energii. Straciłam kompletnie smak i węch. Nic nie czuję, nic kompletnie więc that’s cool. I muszę sobie wymyślić jakieś zajęcia przez następne dwa tygodnie, bo będę miała kwarantannę – powiedziała Lexy Chaplin. 

Oleh Riaszeńczew z „Big Brothera” i partner Magdy Wójcik poinformował, że zaraził się koronawirusem.

Nie mam gorączki, został mi katar, a od wczoraj nie mam smaku i węchu. (…) Moje zdanie à propos koronawirusa się nie zmieniło. Jak uważałem od samego początku, że to zwykła choroba i wokół tego wszystko jest bardzo rozdmuchane, to dalej tak uważam. Patrząc, jak przeszedłem tę „straszną chorobę”… Tylko trzy dni miałem gorączkę. Wiadomo, osoby starsze lub mające inne choroby, to przejdą ją gorzej i mogą mieć symptomy gorsze… Ale to dzieje się tak samo z każdą inną chorobą, trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie – powiedział Oleh.

Anna Ryśnik „Duża Ania” –  wczoraj (24 sierpnia) poinformowała, że zachorowała na koronawirusa. Po tygodniu choroby wraca do żywych, ale nie ukrywa, że było to gorsze niż szkarlatyna, którą przeszła rok temu.

Dzisiaj jest pierwszy dzień, w którym czuję, że naprawdę wracam do zdrowia, że to już nie są żarty (…) Wiem, że temat koronawirusa jest kontrowersyjny i nie chcę wdawać się w polityczne dyskusje. Chciałabym tylko zaznaczyć i ostrzec na podstawie własnego doświadczenia, że ten wirus istnieje i nie powinniśmy go bagatelizować (…)  Trzy czy cztery dni temu, kiedy prosiłam na Instagramie o pomoc, miałam punkt kulminacyjny i po prostu myślałam, że umrę. Wymiotowanie, nudności, temperatura, brak sił – to wszystko się skumulowało. Siedziałam i płakałam, to było straszne i nie życzę tego nikomu. To było gorsze niż szkarlatyna, którą przechodziłam w zeszłym roku – tłumaczy Ania Ryśnik.

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson – para aktorów zaraziła się koronawirusem w Australii.  Wyszli już ze szpitala, czują się lepiej i kontynuują leczenie w domu.

Tom Hanks i Rita Wilson na ściance

Tom Hanks, Rita Wilson fot. Forum/Reuters

Tom Hanks i jego żona zarażeni koronawirusem!

Olga Kurylenko – 40-letnia aktorka, która wcieliła się w Camille w 22. części filmu o przygodach Jamesa Bonda, została zdiagnozowana pozytywnie na koronawirusa. Na szczęście wyzdrowiała!

View this post on Instagram

Happy Sunday!

A post shared by Olga Kurylenko (@olgakurylenkoofficial) on

Boris Johnson – premier Wielkiej Brytanii również został zdiagnozowany pozytywnie na Covid-19. Czuje się dobrze i swoje obowiązki wykonuje w domu.

Boris Johnson ma koronawirusa

Boris Johnson ma koronawirusa fot. Forum/Reuters

Książę Karol – koronawirus nie ominął również rodziny królewskiej. 71-letni książę Walii został poddany testowi, który pokazał wynik pozytywny. Jest w dobrej formie. Jego żona księżna Camilla jest zdrowa.

Książę Karol ma koronawirusa

Książę Karol ma koronawirusa fot. Forum/Reuters

Książę Albert II Grimaldi – książę Monako również ma koronawirusa. Jego stan zdrowia jest określany jako dobry. Wcześniej zdiagnozowano Covid-19 u Serge’a Telle, Ministra Stanu Monako.

Książę Monako zarażony KORONAWIRUSEM. Wydano specjalne oświadczenie

Książę Albert II z rodziną

Książę Albert II z rodziną fot. Forum/Reuters

Till Lindemann – lider zespołu Rammstein, zaraził się koronawirusem i leży w szpitalu pod aparaturą. Stan muzyka określano jako krytyczny. Według doniesień zagranicznych mediów zagrożenie życia minęło, a jego stan poprawia się.

Till Lindeman, lider zespołu Rammstein

Till Lindeman, lider zespołu Rammstein fot. Forum/Tass

Bartosz Bereszyński – koronawirus jest też wśród sportowców. Zarażony jest polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie UC Sampdoria. Czuje się dobrze.

Daniele Rugani i jego żona – zarażony jest też piłkarz Juventusu, grający na pozycji obrońcy. Okazało się, że zaraził swoją żonę, która jest w ciąży. Występujący w tej samej drużynie Wojciech Szczęsny musiał odbyć kwarantannę.

Partnerka piłkarza zarażona koronawirusem. Jest w 4. miesiącu CIĄŻY

Idris Elba – aktor znany z „Avengersów” miał kontakt z osobą zarażoną i okazało się, że również ma koronawirusa.

Harvey Weinstein – producent filmowy, który przebywał w areszcie, miał być jednym z dwóch więźniów, którzy zostali zdiagnozowani pozytywnie na koronawirusa. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że jest w złym stanie zdrowia.

Harvey Weinstein

Harvey Weinstein fot.Forum/Reuters

Natalie Horler – wokalistka zespołu Cascada, znanego z hitu „Everytime We Touch”, zaraziła się koronawirusem.

Mój przypadek będzie najprawdopodobniej łagodny, więc najważniejszą rzeczą jest chronić inne osoby, które mogą być zagrożone. Proszę Was wszystkich, zostańcie w domach — napisała.

Andzia z „Warsaw Shore” – pozytywnie na koronawirusa została zdiagnozowana polska celebrytka, która pracowała za granicą.

Michał Woś – minister środowiska zaraził się koronawirusem razem ze swoją żoną i córką. Są w dobrym stanie.