Nie żyje Jan Lityński. Polityk utonął w Narwi. Próbował ratować tonącego psa, pod którym załamała się warstwa lodu. Jan rzucił się za nim do rzeki. Trwają poszukiwania ciała polityka.

Jego piosenki śpiewała cała Polska. Nie żyje wybitny muzyk

Zmarł Jan Lityński

Informacja o nagłej śmierci Jana Lityńskiego wstrząsnęła opinią publiczną. Polityk miał 75 lat. O jego śmierci poinformował dziennikarz Eugeniusz Smolar na Twitterze.

Jan w niedzielę wybrał się z żoną i psem na spacer w Pułtusku. Spacerowali wałem przeciwpowodziowym. W pewnym momencie pies spadł ze skarpy i wpadł do wody, Jan rzucił się mu na ratunek. Całość zdarzenia widziała jego żona, Krystyna Lityńska.

Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lata

Wszedł do rzeki Narew, chcąc wyciągnąć z niej psa, pod którym załamał się lód. Według relacji żony, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna utonął – powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji, inspektor Mariusz Ciarka.

Nie żyje Jan Lityński.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Ciała polityka jeszcze nie znaleziono. Od rana nad rzeką Narew w Pułtusku trwa akcja poszukiwawcza. Policja i straż korzystają z dronów i łodzi.

Ze względu na dość silny nurt rzeki poszukiwania oddalone są o kilkaset metrów od miejsca, w którym doszło do zdarzenia.

Jan Lityński był działaczem „Solidarności”. Polityk pracował również dla byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego jako jego doradca.

Policjanci z Pułtuska zapowiedziała, że akcja będzie prowadzona aż do skutku.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nie żyje polska modelka Kasia Lenhardt. Była związana z piłkarzem Bayernu Monachium

Najstarszy zdobywca Oscara nie żyje. Christoper Plummer miał 91 lat

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz znana z serialu „Niania”

Zatonął polityk - Jan Lityński.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Jan Lityński próbował ratować tonącego psa. Polityk zmarł.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Zmarł Jan Lityński.

Jan Lityński, fot. Piętka Mieszko/AKPA