Brytyjski aktor Tom Wilkinson, znany z takich filmów jak „The Full Monty”, „Zakochany Szekspir”, „Hotel Marigold” czy „RocknRolla” Guya Ritchiego, zmarł w wieku 75 lat. Do śmierci doszło nagle, gdy przebywał w domu z żoną i rodziną.

Nie żyje ojciec Marcina Gortata. Mieli trudne relacje

Jeden z najbardziej charakterystycznych angielskich aktorów w swojej karierze otrzymał 6 nominacji do brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA i 2 nominacje do Oscar. Zaś za rolę amerykańskiego działacza politycznego Benjamina Franklina w miniserialu „John Adams” z 2008 roku otrzymał statuetkę Emmy oraz nominację do nagrody Emmy za rolę ojca Johna F. Kennedy’ego w filmie „The Kennedys”.

Miał na koncie ponad 130 ról w filmach i programach telewizyjnych.

Nie żyje Tom Wilkinson

George Clooney, który zagrał u jego boku w thrillerze prawniczym „Michael Clayton” z 2007 roku, opisał Toma Wilkinsona jako „uosobienie elegancji”. Dodając, że aktor „czynił każdy projekt lepszym. Ulepszał każdego aktora”.

Nie żyje Zofia Merle! Aktorka miała 85 lat

Zaś Robert Carlyle, który zagrał u boku Wilkinsona w hicie „The Full Monty”, opisał go jako „wielkiego performera, prawdziwego aktora-tyana, jednego z najwybitniejszych nie tylko swojego, ale wszystkich pokoleń”.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: