Manager Tylera Christophera, Chi Muoi Lo poinformował w oświadczeniu przekazanym CNN, że aktor zmarł we wtorkowy poranek:

Ta wiadomość była niesamowicie szokująca i jestem załamany jego stratą. Był bardzo utalentowanym aktorem, a co więcej, niesamowitym przyjacielem. Serce mi pęka z żalu dla jego przyjaciół i rodziny, którzy go tak bardzo kochali – czytamy w oświadczeniu.

Nie żyje uczestnik „Tańca z gwiazdami”!

Christopher Tyler nie żyje

Kolega  Christophera ze „Szpitala miejskiego”, Maurice Bernard również opublikował hołd dla aktora w mediach społecznościowych:

Tyler był naprawdę utalentowaną osobą, która rozświetlała ekran w każdej scenie, w której występował i rozkoszował się przynoszeniem radości swoim wiernym fanom swoją grą. Tyler był słodką duszą i wspaniałym przyjacielem dla wszystkich, którzy go znali – dodał.

W 2008 roku Christopher poślubił reporterkę ESPN, Brienne Pedigo, z którą miał dwoje dzieci. Według magazynu People, para zakończyła swój związek w 2021 roku. Aktor był wcześniej żonaty z aktorką Evą Longorią w latach 2002-2004.

Christopher był najlepiej znany ze swojej roli jako popularna postać Nikolas Cassadine w serialu „Szpital miejski”. Grał Cassadine’a w różnych momentach między 1996 a 2016 rokiem, zdobywając jedną nagrodę Daytime Emmy oraz cztery dodatkowe nominacje za swoje występy.

W wywiadzie udzielonym Soap Opera Digest w 2017 roku, aktor powiedział, że odszedł z „General Hospital” z powodu „urlopu osobistego” i ostatecznie nie powrócił do show. Następnie zagrał jako Stefan DiMera w operze mydlanej „Days of Our Lives” na NBC w latach 2018-2019, za co także otrzymał nominację do nagrody Daytime Emmy.

Poza uznawaną karierą aktorską, Christopher zmagał się z różnymi trudnościami w ostatnich latach życia.

Nie żyje gwiazdor „Przyjaciół” Matthew Perry. Zmarł w wieku 54 lat

W 2019 roku przeszedł operację kraniotomii po tym, jak upadł w łazience w swoim domu i doznał obrażeń głowy. Jak podaje wywiad, który Christopher udzielił dla Bloomberg Law w lipcu, jego siostra wystąpiła o mianowanie jego opiekunem prawnym podczas rekonwalescencji. Opieka ta zakończyła się w 2021 roku.

W maju tego roku aktora aresztowano na lotnisku Hollywood-Burbank pod zarzutem publicznego upicia, według LA Times.

Mimo swoich trudności, Tyler był przykładem walki zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, otwarcie opowiadając o swoich problemach z chorobą dwubiegunową i alkoholem – napisał Bernard na Instagramie we wtorek.