Bruce Willis (67 l.) otrzymał „okrutną” diagnozę prawie rok po ogłoszeniu swojej walki z afazją. Rodzina gwiazdy, która zakończyła karierę aktorską w marcu 2022 roku, ujawniła w czwartkowym obszernym oświadczeniu, że ma on otępienie czołowo-skroniowe – demenecję (ang. frontotemporal dementia).

Demi Moore i Bruce Willis chwalą się, że zostaną dziadkami

Chociaż jest to bolesne, to ulga, że w końcu mam jasną diagnozę […] FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało i może dotknąć każdego. U osób poniżej 60 roku życia FTD jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może zająć lata, FTD jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechnione niż nam się wydaje, wyznała rodzina w oficjalnym oświadczeniu.

Bruce Willis cierpi na postępującą demencję

W oświadczeniu, podpisanym przez byłą żonę Willisa, Demi Moore, jego obecną żonę, Emmę Heming i wszystkie 5 jego córek, napisano również, że jeśli aktor „mógłby” zareagować na swoją sytuację, to chciałby pomóc szerzyć świadomość i zwrócić „globalną uwagę i wymianę doświadczeń” z innym cierpiącym na „wyniszczającą chorobę”

Stan Bruce’a Willis jest gorszy z dnia na dzień

Dzisiaj nie ma lekarstw na tę chorobę, rzeczywistość, która, mamy nadzieję, może się zmienić w nadchodzących latach. Mamy nadzieję, że wraz z postępem stanu Bruce’a uwaga mediów zostanie skupiona na rzuceniu światła na tę chorobę, która wymaga znacznie większej świadomości i badań, kontynuowały w oświadczeniu.