Światło reflektorów ponownie skupia się na Meghan Markle i Księciu Harrym. Ich najnowszy projekt, „Heart of Invictus”, właśnie zbliża się do premiery na platformie Netflix.

Nowy dokument księcia Harry’ego na Netflix

W środę Netflix oficjalnie ogłosił, że seria „Heart of Invictus” zadebiutuje już 30 sierpnia. Razem z tą zapowiedzią, światło dzienne ujrzał także zwiastun serialu, ukazujący fragmenty poprzednich Invictus Games oraz głębokie wywiady z Księciem Harrym oraz inspirującymi sportowcami.

Harry i Meghan krytykowani przez byłą przyjaciółkę. O co poszło tym razem?

Serial dokumentalny z uważnością śledzi sportowców przygotowujących się do udziału w Invictus Games 2020, które miały miejsce w Hadze, w Holandii. Z uwagi na pandemię COVID-19, zawody były przesunięte na kwiecień 2022 roku. Ta długo oczekiwana aktualizacja pojawia się po wcześniejszym ogłoszeniu ze stycznia, że „Heart of Invictus” pojawi się na ekranach latem 2023 roku.

Książę Sussexu, jest założycielem międzynarodowych zawodów sportowych dla rannych, chorych i zranionych żołnierzy oraz weteranów. Pomysł na te zawody zrodził się w 2014 roku, kiedy to Książę Harry uczestniczył w Warrior Games w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. Tam właśnie zobaczył, jak moc sportu może transformować sferę fizyczną, psychiczną i społeczną dla tych, którzy służyli w siłach zbrojnych.

Wylansowany książę Harry fotografuje się z fanami w Tokio i robi zakupy dla Meghan

Pierwsze wieści o serialu „Heart of Invictus” zostały podane do publicznej wiadomości w kwietniu 2021 roku przez Archewell Productions, firmę produkcyjną Księcia Harry’ego i Meghan. Ta seria miała według zapowiedzi „skupić się na grupie wyjątkowych uczestników Invictus Games z różnych stron świata” w trakcie ich przygotowań do zawodów w Hadze. Te zawody, początkowo zaplanowane na rok 2020, zostały przesunięte ze względu na pandemię COVID-19.